MČR BMX PARK 2020 - VIDEO - REPORTNapsal TBB-BIKE | 06.09.2020Jak jistě víte 8.8. se v Brumově Bylnici uskutečnilo v náhradním termínu Mistrovství České republiky v disciplíně BMX Park. Právě teď uzrál čas a můžeme se v klidu ještě jednou poohlédnout za tímto závodním víkendem. Kromě oficiálního videa z dílny studia Steezy si připomeneme pár zásadních faktů. 

Když jsme koncem loňského roku organizaci této akce zvažovali, stálo před námi několik zásadních otázek na které jsme neznali odpověď. Tou prioritní bylo, pro koho vlastně MČR děláme a zda o něj bude mezi jezdci zájem. Dále kde ho uspořádat a zda se nám podaří naplnit rozpočet. Všechny tři otázky byly zodpovězeny a osobně mám z této neznámé obrovskou radost. Závodu se zúčastnilo čtyřicet jezdců z celé České republiky a i když na seznamu několik jmen chybělo je to hodně slibné číslo do budoucna. Co se lokace závodu týká, zaznamenal jsem několik posměšných příspěvků na sociálních sítích, které mě však nechaly klidným. Kdo jezdí na Charity Jam ví, jak skvělou atmosféru a jak kvalitní produkci umí místní parta zajistit. I v tomto bodě mě akce nezklamala a je potřeba celému organizačnímu teamu vystřihnout velkou pochvalu. A nakonec je třeba poděkovat městu Brumov Bylnice za nemalou dotaci, díky které by se akce neuskutečnila a také všem ostatním partnerům! Sečteno podtrženo, akce se povedla, celý den měl spád, atmosféra byla vynikající a jezdci předvedli i přes úmorné vedro parádní jízdy! 

To však neznamená, že bylo vše bezchybné a budeme si jen mazat med kolem pusy. Už teď máme slušně zaplněný seznam nedostatků a vylepšení, který třeba pomůže dalším organizátorům MČR. Samozřejmě i Vaše konstruktivní kritika nám pomůže k dalším vylepšením. Nebojte se vyjádřit pod článkem! Dost obecností, pojďme se podívat do samotného závodního víkendu. 
 Vše vypuklo již v pátek, kdy se do parku sjela početná skupina riders, aby pod umělým osvětlením najížděli park dlouho do noci. Sobotní program startoval o něco dříve, než je zvykem s ohledem na dodržení časového harmonogramu. 

Jako první startovala kategorie nejmladších střelců JUNIOR (do 12 let) sedlající z velké části 18" kola. Do této skupiny se přihlásilo celkem 5 riders přičemž největší očekávání a souboj se odehrál mezi místním killerem Frantou Bližňákem a jeho kámošem Kubou Hyblerem. Franta předvedl své maximum bez zbytečných chyb a právem bral první flek, druhý flek šel za Kubou Hyblerem a trojku bral Matyáš Rola. 
 


Kategorii EXPERT (13-14 let) reprezentovalo celkem 6 jezdců. Nejlépe měl našlápnuto Ondra Baranec jemuž svými výkony šlapala na paty dvojka Adam Hradil a Jakubem Melounem. Ondra si parádní a čistou jízdou zajistil prvenství, Adam Hradil bral těsně před Jakubem Melounem dvojku. 
 

 

V Kategorii ELITE WOMEN k žádnému velkému překvapení co se počtu startujících nedošlo. Kačka Jalůvková zajela své letošní maximum a po právu získala titul. Bylo vidět, že má řídítka v ruce a objíždění nejen parkových akcí posouvá její skills dál a dál! Na dvojce stanula Nikol Přikrylová a trojka připadla Tereze Knapíkové.
 


Katerorie ELITE MEN (15+) byla slušnou podívanou. Je super vidět, jak se posouvají hranice některých riders dál a dál. Někdo se dál snaží hrotit triky, někdo piluje styl a ve výsledku tu máme zajímavou směsici různých jezdeckých stylů. Porota z toho má zamotanou hlavu, není se čemu divit. Za vypíchnutí stojí určitě technické jízdy Dana Mlejnka, nenasytnost po tricích mladého Honzy Broži, který se posouvá neuvěřitelnou rychlostí, vyladěný styl Mikiho Hovorky, ladnost a využití všech možných transferů Martina Habady, robotí přesnost Tomáše Berana až po naprosto neuvěřitelnou kreativitu, čistotu a všestrannost Zdendy Peška. Finále byla opravdu jízda a každý z riders do toho dal maximum. Očima poroty získat titul Tom Beran před Martinem Habadou a Zdendou Peškem. 
 


FOTO: Petr Čarnota, Peter Procházka

A to je vše, kompletní výsledky najdete ZDE, teď už se jen usadit a nasát ještě jednou atmosféru prostřednictvím ofiko videa ze studia Steezy
 

Související články: video report park


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X