MČR FREESTYLE BMX PARK 2020Napsal Erik Figar / Alex Rovný | 13.02.2020


2.5.2020 proběhne v Brumově-Bylnici první Mistrovství České republiky ve Freestyle BMX Park jako olympijské disciplíny pod záštitou UCI. Místní park prošel celou řadou zatěžkávacích zkoušek v rámci výjimečné charitativní akci Charity Jam a své kvality X krát ukázala také místní parta Demons Bike Crew. Přesto, že je místo konání téměř na konci světa, je to jediná a správná volba!  

Erik Figar zpracoval prvotní informace k připravovanému M.ČR a tady jsou,

Mistrovství České republiky, poprvé jako olympijská disciplína, proběhne za podpory Českého Svazu Cyklistiky ve městě Brumov-Bylnice první sobotu v květnu (2.5.2020).

MČR ve Freestyle BMX Park 2020 je zásadní z hlediska bodování a následného výběru a účasti reprezentačních jezdců na světových závodech. Dle bodovacího systému UCI získají jezdci za své výsledky na MČR potřebné body, které jim umožní účast na Světovém poháru a následně Mistrovství Evropy a Mistrovství Světa. Tyto jsou zároveň hlavním kritériem pro výběr nejen reprezentace, ale celkový výběr jezdců pro jakoukoli podporu ze strany CFBA a ČSC.

Aktuální informace o MČR jsou dostupné zde na webu v sekci MČR --> Park - olympijská disciplína.

Rádi bychom zdůraznili, že i když se jedná o Mistrovství České republiky v olympijském sportu, a z výsledků se při platné licenci UCI budou jezdcům přidělovat body, licence není podmínkou k účasti na závodě. 

Zároveň bychom však chtěli upozornit, že založení UCI licence přináší určité výhody. Základem je startovné zdarma na MČR a všech LZN závodech, ale předně možnost výběru pro finanční podporu, reprezentační či tréninkové výjezdy.   

Harmonogram:
Start kvalifikací: 13:00
Start Finále: 17:00
Vyhlášení výsledků: 19:00

Kategorie:
BMX Elite Men
BMX Elite Women
Junior

Prize money: 15 000 KčZpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X