MERRITT - NOVÁ ZNAČKA V NAŠÍ DISTRIBUCINapsal Šimon Čechura | 14.02.2018

Buď navzdory a nebo právě proto jak mladým odvětvím BMX je, děje se v našem odvětví celkem dost změn. Rideři, ke kterým jsme vzhlíželi odcházejí, noví přicházejí a stejně tak i brandy. Každou chvíli je trendy něco jiného a doba je tak rychlá, že ji většina z nás nestíhá. Snažíme se zachytit co chcete a co ne, a to je právě důvodem toho, proč jsme se rozhodli dovézt Merritt na český trh. Tak jste rádi?
Většina z Vás, kteří sledujete BMX ve světovém kontextu dávno ví, co je Merritt za značku a kdo jí reprezentuje. I tak Vám ale třeba přiblížíme kdo za značkou stojí a jaká je její filozofie. Podíváme se, jaké cíle má její zakladatel Mike Brennan a kdo to vlastně je. Odkuď tahle značka vlastně pochází a čím se liší od ostatních. Není totiž nic lepšího než znát kontext jednotlivých značek a najít si tu nejbližší Vám. Dost Vám to pak může usnadnit vlastní výběr.

Merritt BMX je brand, založený legendárním street riderem Mike Brennanem a jeho kámošem jménem Sean Curran. Tahle dvojka žijící na východě USA v Jersey area se vždy motala kolem Animal bikes rodiny a hlavně celé tamní bmx scény. Někdy v roce 2012 si Mike řekl, že chce dělat věci po svém a to dalo vzniknout značce Merritt. Název dali svému brandu podle dálnice, která spojuje Jersey a Connecticut a po které tou dobou často jezdili. Dohromady vytvořili logo a začali dávat dohromady partu, která bude brand reprezentovat. Na začátku byl v pozadí vedle legendy Mike Brennana naprosto legendární Brian Foster. Další legenda byla tou dobou bez sponzorů a ano nemyslím nikoho jiného, než Brada Simmse. Tohle už je dost slušný team pro značku, která vznikla z ničeho. Protože nemůže vše stát na legendách, od začátku byl v partě taky Brandon Begin. Umíte si představit rozdílnější ridery v jedné partě a na jednom tripu, než je BF a Begin?? Kluci z Merrittu mají vážně rádi BMX takové jaké je a hlavně jeho různorodost. Nezáleží na tom, jestli jste street rider, nebo trailsař. Všichni prostě jezdíme na BMX.

 


Jedno video Vám ujasní, kdo je to Mike Brennan. Rozhodně dokoukejte video do konce!!

Druhé z videí je jeden z prvních teamových tripů party fungující pod brandem s názvem Merritt.
Skvělé video plné skvělého ježdění a rozmanitých stylů.
Begin, BF, Justin Care, nebo Pete Sawyer na východním pobřeží USA. Mike Brennan si neodpustil svůj banger - může to vůbec být víc real?!!

 

S partou obsahující legendy i newschoolery se zdál brand jako dost silná jednotka a nezahálel natočit a vyprodukovat dost chytlavé edity. Merritt byl navíc brand postavený na pár lidech. Mike se Seanem se starali o všechno od produktů, přes team po marketing a když už potřebovali někoho do party, musel to být srdcař. Tím srdcařem je jejich Sales manager známý jako Montana Ricky a je známý pro svou šílenost. Mike dodává "Jo je šílenej, ale je to srdcař jak má být a i ve svých pětatřiceti jezdí každej zkur*enej den. Miluje BMX, miluje ježdění na kole a umí dobře mluvit s lidma. Co víc potřebuje sales manager?". 

 

"WHY WE DO THAT?! WE CRAZY? IT'S BECAUSE WE LOVE THAT SHIT SO MUCH" - MIKE BRENNAN
Když přijde na práci produktech, má Mike celkem jasno. "Chci to prostě posouvat. Nemůžeš jentak přepracovat celé BMX kolo, ale můžeš to posouvat aspoň po kouskách. Vždycky, když něco děláme, chceme to udělat trochu jinak i za cenu, že to bude odvážný. Chceme to hlavně dělat tak, jak to sami cítíme. Vem si třeba blbý Merritt koncovky. Jo, jsou to jen koncovky, ale přidáš malou kovovou podložku (Merritt byl značkou, která toto poprvé zavedla na prodávané plastové koncovky) a děcka ti pak píšou, že jim tyhle koncovky vydržely půl roku. A to stojí za tu cenu." 

To je ve zkratce příběh značky Merritt. Vzhledem k tomu, že už píšeme rok 2018 a značka žije a roste, dalo by se říct, že se jí asi daří. A za to jsme víc než rádi!! Teď už si proklikejte nabídku téhle americké značky v našem e-shopu a berte dokud je!!Související produkty: merritt bmx
Související články: merritt


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X