PANNONIAN CHALLENGE 2020 - REPORTNapsal Martin Habada | 21.08.2020


Je tomu 5 let, co jsem jel můj první světový pohár FISE v Chorvatském městě Osijek. První zkušenosti, dojmy a poznání profesionální komunity jezdců. Tehdy FISE přestavovala lokální skatepark na rozsáhlejší a právě proto se každý rok moc rád vracím na tuto akci. Je to jeden z nejlepších parků, ve kterém jsem kdy jezdil. Na tréninku jsem vždy byl jako první, odcházel jako poslední a užíval si ježdění dokud to jen šlo.

Letos jsem byl potěšen, když jsem obdržel pozvání, protože veškeré akce jsou v tomto roce velmi omezené. Neváhal jsem a jel jsem. Z důvodu covidu-19 byla maximální kapacita jezdců 24 a to bez diváků. Když jsem při registraci zároveň i s tričkem dostal roušku, pojala mě hrůza, že v ní budeme muset jezdit, jelikož dusit se umím i bez ní. Naštěstí ale ne.
Atmosféra byla skvělá i bez diváků a byla možnost online sledování.

Přijeli jezdci jako je Jack Clark, Daniel Dhers nebo Anthony Jeanjean. Jack Clark se svojí čistou a stylovou jízdou bral nakonec první místo. Mimo mě reprezentoval za Českou republiku i Michael Beran a Kryštof Odehnal. Ve finále se Michael umístil na čtvrtém místě, já na devátém místě a Kryštof na jedenáctém. 
Honza Broža bohužel při tréninku spadl a zlomil řidítka. Druhý den vypadal zdravotně v pořádku, přesto závod nejel. Je to velká škoda, protože by měl co předvést, ale aspoň zkušenost do budoucna, že do auta s sebou nejen slečna a kamarádi ale i náhradní díly. 

Po půlroční přestávce od světových závodů musím říct, že úroveň jezdců ve světě, se obrovsky zvýšila. Spusta lidí se domnívá, že UCI, cyklistické svazy a všelijaká podpora v tomto směru je pro BMX zbytečná, nijak nepřínosná a že se parkový jezdci točí jen kolem Olympijských Her. Podpora ve světě je obrovská, dotují se čím dál více tréninková střediska a někteří jezdci by nemuseli být tam, kde momentálně jsou s touto pomocí. Reprezentanti mají možnost trénovat v nově postavených parcích a celkově se o ně svazy starají jako o reprezentanty. Tato podpora byla na Pannonianu velmi vidět a proto se o tom zmiňuji. Výkony jezdců se posunuly právě díky této podpoře. Pannonian byl opět skvěle zorganizován a já už se těším na příští rok. Snad jsem si nedovezl covid, neboť mne čeká další závod :D 

Děkuju za podporu TBB a ČSC.

Foto: https://pannonian.hr

Text: Martin Habada

Highlights: 

Související články: report martin habada


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X