ŘÁHOLEC JAM 2017Napsal Šimon Čechura | 22.11.2017

Na začátku září se uskutečnil již desátý ročník největšího trailsového svátku široko daleko. Les Řáholec a celý Jičín je už mnohem víc než desetiletí srdcem trailsového ježdění minimálně na půdě ČR. Místní parta v čele s Pavlem "Houtem" Kohoutem si za tu dobu naklonila trailsového ducha na svou stranu a to samozřejmě nese ovoce. Desátý ročník si žádal něco zvláštního a tím se stala návštěva dvou lidí ze zámoří. Legend, které jsou spjaté s ještě legendárnější značkou FBM.Pár slov od pana nejvyššího - Houta

"Už je tomu přes dva měsíce, co se na legendárním trailsovém spotu nedaleko Jičína zvaném L.E.S. odehrál jubilejní desátý Řáholec Jam (pro pořádek 1.-2.9.2017). Měl být dvoudenní a největší, ovšem celý pátek lilo jako z konve a nic nenasvědčovalo tomu, že by se v sobotu mělo dát jezdit. Nakonec se však les i díky nemalému úsilí celé řáholecké party dal do kupy a jezdilo se o několik set šest. Speciální hosté z USA Eric Hennessey a Garrett Guilliams jezdící za kultovní FBM tomu dali to správné koření a jako každý rok nelze říci nic jiného, než že desátý Řáholec Jam opět stál za to. Tady máte exkluzivní galerku od Milana Tykala, abyste mohli nasát alespoň kousek té neopakovatelné lesní atmosféry. Kdo někdy byl, ten ví. Enjoy."Co je obrovskou poctou, právě díky návštěvě dvojice Eric Henessey a Garrett Guilliams, se dostaly fotky od EM ETa spolu s krátkým textem od Erica na web DIG BMX. Každý takový krok má pro českou scénu velkou váhu a hodně si toho vážíme. Podtitulek článku na DIGu zahřeje - "THE SPIRIT OF BMX IS STRONG HERE..."

Eric Henessey o týdnu, který strávil společně s českou trailsovou partou.

"Když se odehrává velký BMX Jam uprostřed lesa a není tam nikdo, kdo by o tom přidával #hashtagy... Stalo se to doopravdy? TO TEDA KURVA STALO!! Ve skutečnosti to bude možná ten nejlepší Jam, na kterém jste v dnešní internetové době mohli být.
Neuvidíte mě, jak mluvím do svého telefonu a natáčím "V-log" nebo "story" ze svého života. A život je bez toho tak skvělý. Minulý měsíc jsem měl to štěstí být v České Republice na desátém ročníku Řáholec Jamu a musím říct, že to pro mě byl silný "reality check". Garrett Guilliams a já jsme byli pozvaní jako "speciální" hosté na tenhle jam a když jsem zjistil, že místní parta se složila ze svých vlastních peněz na naše letenky, nemohl jsem samým vděkem udržet slzy. Všichni nás hostili jako členy rodiny a celé to byl jeden z nejkrásnějších darů mého života. Cítím pokoru a poctu za to, že jsem tam mohl být a být svědkem čisté radosti z toho, že si společně užíváme tenhle čas.
Obrovské díky české BMX scéně za příležitost tam být, jezdit všechny ty skvělé spoty jako Vápenku, Houtovu zahradu a L.E.S. trailsy. Ale hlavně za příležitost cítit naprosto čisté přátelství - za opravdu čistého ducha BMX."


Související články: trails milan tykal foto dirt bmx lifestyle


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X