ŘÁHOLEC JAM "THE FINAL ONE" - OFFICIAL VIDEO - REPORT + GALERIE OD EM ETNapsal Alex Rovný | 22.09.2019

Milan Tykal aka EMET si pro Vás připravil luxusní galerku, já k tomu připsal své pocity a Jirka Zouhar to završí offiko videem. Vše hezky pohromadě, právě tady a právě teď. 


Do Jičína jsem letos vyrazil poněkud v předstihu. Už v úterý večer se mi hřály buřty u Houta na Háčku. Možná to byla příčina mých pozitivních vibes, ale zadarmo to rozhodně nebylo. Nevím už kde, snad to bylo u Pejdy v Litomyšli jsem Houtovi zahlásil ... "mám chuť dojet k Vám a tu boudu ti postavit". Slovo dalo slovo a týden před Jičínem mi Hout volá "už jsem objednal materiál". Fuuu, no ty kráso říkám, tlačenka v práci veliká ale slovo je slovo a to se sakra drží. 

Na Háčko se během středy a čtvrtka začali sjíždět skalní a o srandu a pomocníky rozhodně nebyla nouze. Ten ladil přípravy na Řáholec, ten zas šejpil lajnu a jinej zase nosil matroš a tak nějak se vše krásně zvládalo. Během čtvrtka se začaly kazit první věci jak už to v punk organizaci bývá. Srát na to, hlavní kapelka NVÚ vypadla, sehnala se slušná náhrada v podobě pardubické "NA ROVINU" a jede se dál. Malinko to drhne, nálada padá ale nikdo se tím nenechá extra rozhodit.

Těchto pár dní ve mě zanechalo super pocit a jsem vděčný, že jsem mohl alespoň malinko přiložit ruku k dílu. Když tak nad tím koumu, ono se to vlastně už vezlo od jara, kdy jsme z Houtem na Swamp festu lanařili kluky, ať jedou do Česka na jam. Na všechny způsoby jsme to zkoušeli, Hout to ještě vyrazil pojistit na Vans Pro Cup do Germánie a ve finále výsledek nula. Srát na to říkáme, jsme pro ně pořád nuly a tak to je. Ve finále dorazili jen kluci z Lince, dobře voni a i zato jsem rád.  
 


 V pátek dopoledne předáváme panu domácímu stavbu a všichni se hromadně přesouváme směr L.E.S. Po cestě dáváme na Veselce společný oběd, poslední zařizovačky a jsme na místě. Odpoledne už jede hudba, teče pívo a jezdí se. Na místě je už početná skupina riders i přihlížejících a vypadá to na další vydařený den. Jezdí se všechny lajny a lidi to baví. A vo tom to je! V podvečer se naráží speciální sud od Zikše zvaný Řáholec. Se zacházejícím sluncem se řadíme kolem bárku, radujeme se a sud bere za své. Do lesa míří další a další známe ksichty a spát se jde hodně nad ránem. 

Sobota je dnem D a začíná se hned po ránu, jelikož je už zázemí od pátku postavené, jde to jako po másle. Do lesa míří sjíždí další hromada riders, les se plní a všechny lajny jedou. Ve spodní části u rybníku se Hout vytasil s foto galerií, která mapuje Řáholec Jam rok po roku. Když ji dával dohromady, naprosto jsem nechápal, kolik si toho z jednotlivých ročníků pamatuje. Je schopen Vám obratem vysolit kdo, kde a co kterej rok odjel. Klobouk dolů kámo! Blíží se čas oběda a tak s Tomkem Vondráčkem bereme roha k Divé Báře. Kvalitně posilněni se vracíme zpět a během chvíle přichází čas na první sranda soutěž. Takovej motokros na historických BMX z Velamos Sobotín, to jsi ještě neviděl! Jezdí se okruh po dvou, loket na loket. Sranda je to náramná a soutěžící do toho jdou na krev. Z pavouka nakonec vypadl vítěz Mara Valečko a jde se dál jezdit. 
 To už se zapojuju i já s Tomkem a zlehka si šmrdláme baby a emo lajnu. Atmosféra je plná ježdění, všichni si to náramně užívají a to máme celé odpoledne ještě před sebou. Hlavní Jam se teprve chystá a kdo nemá najetej bordel, jako by tady dnes nebyl. Bordel? nádherná lajna na kterou už potřebuješ mít koule na sakra správným místě. Největší skok se stává dějištěm další soutěže, skoku do výšky. Kluci si s laťkou dali hodně záležet a ta sahá až do nebes. Ten kdo byl nejvýš, nebojím se odhadnout, měl hlavu (chápej pocitový stav) někde v sedmi metrech nad zemí. A to už je na malý kolo sakra dost. Všem soutěžícím lehce odskočila trojka Kuba Najman, Pejda a Venca Musil přičemž jsme odborným okometrem zhodnotili, že právě Kuba byl o 3 centimetry výš a zaslouženě bral první flek, respekt Kubo! 
 


Všem přihlížejícím z těch výšek bolelo řádně za krkem a nastal ideální čas na přesun k bárku. Tady už paní Houtová rozjížděla šou s hambáčema za lidovku. Přibyl i další stánek s domácími pokrmy což mě dost potěšilo. Doplnit cukry dobrou domácí buchtou, to rozhodně chceš. Mezitím přichází Řáholecká klasika v podobě přetahované. To mi malinko uteklo ale vím, že tým holek si nevedl vůbec špatně. Odpoledne se posunuje dál a pokud nechceme zatmít, je čas svolat další kolo ježdění, jak jinak než na bordelu, jak jinak než "Cash For Trick Jam". Sestava je hodně slušná a bude se na co koukat. Jezdí malý i velký kola, diváci žasnou.  Já s Tomkem děláme porotu, Hout to hlásí a Mates na konci rozdává keše. V banku je dobrá desítka. Dobrej polet bere dvě kilča, moc dobrej čtyři a totál hustota šestikilo. Kromě triků hodnotíme i styl, protože tricks are for kids, style is forever! Best trick bere Hugo Robenek za jeho veletoč, ve výšce, ve stylu. Kromě hustých a štýlových věcí padají i slušný kreše v podobě karate kit do stromu ala Satan. Klepu na dřevo, letos žádný vážný úrazy a to je super. Desítka je pryč, kdo jezdil a jezdil hustě má kapsy plný prašáků a můžeme se pomalu odebrat na večerní mejdan. Mám pocit a asi nebudu sám, že to letos všechno super klapalo, moooc se toho stihlo a následný přesun na mejdan nebyl tak hektický jako dřív. Přesun poslední soutěže "Hod kolem" bez který by nebyl Řáholec Řáholcem, jako součást večerního programu byla super volba stejně jako párty v zahradní části hospody. Pak už jen pogo, nějaký šťouchačky s místníma, hektolitry piv a nejlíp užitý večer. 

Díky všem, kdo měl v Řáholci letos prsty, bylo to výjimečné, bylo to skvělé a bylo toho dost. Díky Houte. The Final One je minulost, Řáholec Jam je minulost a kdyby bylo na mě, měla by účast být pro každého BMX ridera povinná! 

Offiko video letos připravil Jirka Zouhar. Parádně vystihuje atmosféru a je vidět, že to Jirka má v ruce. Točit v lese není jednoduchý a popral se s tím na výbornou. Rád jsem se zase na okamžik vrátil zpět a co si budeme, budu vždycky! 


Komplet galerie od Milana je ke stažení ZDE.Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X