RIM JAKO RÁFEK? RIM NAKAMURA WELCOME TO SUBROSA PRONapsal Šimon Čechura | 09.10.2020

Jméno Rim Nakamura bude většině povědomé a to rozhodně právem. Rim patří ve svých teprve 18ti letech mezi nejlepší parkové ridery planety. Pocházejíc z Japonska, kde se freestylová scéna teprve vyvíjí je jeho vzestup mezi světovou špičku ještě obdivuhodnější. A patřičně je pro Japonsko také žhavým želískem v ohni Olympijských her, které se věřme uskuteční v příštím roce.

 

 

Může to znít jako vtip, ale Rim byl doopravdy pojmenován po ráfku kola (rim anglicky pozn. aut.), jelikož jeho táta vlastnil bike shop. Ve třech letech posadil Rima táta na kolo a už v pěti byl na prvním BMX contestu. Když mu bylo 9 let, byla zrovna část tehdejšího Subrosa teamu včetně Ryana na tour po Japonsku a osud dal tomu, že se jejich cesty protnuly. Od té doby, psal se rok 2011, byl Rim v hledáčku zakladatele Subrosa Ryan Shera, který sledoval jak Rim jezdí s úsměvem od ucha k uchu a den co den se zlepšuje. 

 

 

Zhruba od roku 2015 objížděl Rim závody po celém světě a úspěchy začaly přicházet. V roce 2017 vyhrál mistrovství Japonska a tím se kvalifikoval na závody pod záštitou UCI. Následně v roce 2019 díky stříbru v Hiroshimě a vítězství na Fise v Chengdu vyhrál celkově světový pohár Freestyle BMX. V minulém roce na X Games v Minneapolis získal stříbro a stal se tak nejmladším medailistou v celé 24 leté historii X Games. Začátkem tohoto roku si odvezl zlato ze Simple Session čímž si definitivně podepsal vstupenku do Pro teamu Subrosa.

 

 

Rimův signature styl založený na tom získat z každé překážky maximum času v poletu od určitě doby zajišťuje, že je Rim na světových kontestech k nepřehlédnutí. Sám jsem byl svědkem, když na Vans BMX Pro Cupu ve Stuttgartu vyhrál právě contest o nejvyšší polet a to s úsměvem a lehkostí. Mezi parkovými ridery, kteří se často předhánějí jen v počtu tailwhipů a flipů v jízdě vyčnívá nejen výškou, ale i selekcí triků. Nečekal bych že to řeknu, ale mám pocit že skvěle zapadá do Subrosa teamu a ve svém welcome videu dokazuje, že je ještě mnohem univerzálnějším riderem než jsme si mohli myslet. Sám jsem zvědav, jak se ještě bude Rimův jezdecký styl do budoucna vyvíjet.

 

 

Nedávno byl na trh uveden Rimův signature rám od Subrosa s názvem Flight. První parkový rám v nabídce Subrosa nabízí geometrii pro technické parkové ježdění s nízkým středem pro stabilitu a krátkou stavbou usnadňující provádění triků. Nižší standover 8.25" patří mezi parkovými rámy spíš mezi vyšší, ale nepochybuju že Rim dobře ví co od svého rámu potřebuje. Váhu rámu se podařilo stáhnout lehce nad 2kg, díky čemu se rám vůbec neztrácí mezi konkurencí. Rám je dostupný i u nás v TBB-BIKE.

 

 

Subrosa "Flight" - Rim Nakamura signature
4130 CrMo, double butted TT a DT
TT 20.25" / 20.5" / 20.75" / 21"
CS 12.9"
BB 11.6"
HT 75°
standover 8.25"

 

 

Související produkty: subrosa


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X