ROZHOVOR - DAVID ADAMÍK MÁ NOVÉ VIDEONapsal Šimon Čechura | 04.06.2019

David Adamík je lokál ze Zlína a na dětském kole jezdí už hodně pátků. Kdo sleduje dění na scéně, určitě už na Dejva narazil, viděl jeho video, někde ho potkal, nebo mu je jeho ježdění prostě jen povědomé. David si jede svou a jeho osobitý streetový styl je založený na manuálech na všechny způsoby. Popředu, pozadu, vlastně většinou když jede na kole, jede po zadním, haha. Není potřeba se zmiňovat, že za ty pátky už si svoje fígle najezdil tak, že zvedám obočí a ty taky.David právě vyslal do světa nové video. Video, které vyniká jak ježděním, tak i samotným zpracováním. Jde tady o produkci Jirky Zouhara, jak jinak než člověka, který má BMX hluboko v srdci. 

Zajímá mě, kdo přišel s iniciativou tohle natočit a tak nějak celkově, posílám pár otázek směrem ke klukům. Moc pěkně kluci!! Díky!!!

 

Tak jak to bylo? Ty jsi chtěl natočit video, Jirka natáčet a nebo třeba úplně jinak? 

Čau, hele bylo to tak, že s Jirkou jsme plánovali nějaké to videjko už delší dobu.  Minulé léto mě od ježdění trošku zdržela operace kolene, takže se to pořád posouvalo. Někdy v únoru tohoto roku se mi Jirka ozval, že až se vrátí do ČR a bude pěkné počasí, tak bychom mohli dát něco dohromady. Já jsem neváhal a byl jsem 100% pro a tak vzniklo tohle video.


Kdo přišel s tím, že bude video striktně z betonových plaz?

To z kama video natočíme byla věc, kterou jsme řešili delší dobu. První nápad byl samozřejmě udělat jen čistě streetové video. To je ale na dělší dobu, než najdeš spoty co ti vyhovují. Navíc si už delší dobu schovávám klipy z cestování a streetu a tohle mělo být čistě jen video od Jirky! Tímhle padl plán na street video a tak jsem navrhnul, že v Karolínce je super skatepark v přírodě a mohlo by to vypadat dobře. Plán byl jasný, první zastávka Karolínka.


Betonových parků přibývá a skoro by se dalo říct, že si těžko vybrat, kam zajet... Znal jsi parky už, nebo jsi byl na místě poprvé rovnou natáčet? A proč padla volba zrovna na tyhle místa? Úplně blízko to třeba do Šumperka nemáte…

Poslední dobou všude nové betoňáky, jen ve Zlíně furt nic …haha. Na druhou stranu to beru pozitivně, máme alespoň o to větší důvod jezdit na výlety. První skatepark je Karolínka jak už jsem psal. Ten jsme navštívili už parkrát před zimou a strašně me baví. Navíc je fakt na super místě. Druhý je Rožnov pod Radhoštěm, tam jsem byl před natáčením jen jednou asi tak dva roky zpět, ale je tam super pyramida a roh. Druhá zastávka byla jasná taky! Potřebovali jsme ještě třetí skatepark a tady jsme přemýšleli kam. Nakonec jsme usoudili, že Šumperk vypadá skvěle i když jsem tam nikdy nejezdil a nevěděl do čeho jdu. Nakonec super volba a i tam jsme dokázali dotočit zbytek klipů.


Máte v plánu nějaký další projekt? Nebo směrem na Jirku, ty máš něco v hlavě?

Co jsem slyšel od Jirky, tak leto má celkem nabité, jak cestováním, tak natáčením. Rozhodně jsme řešili, že musíme ještě něco natočit a už máme i nějaké nápady, ale k této otázce už spíš Jirka.

Jirkova odpověď: 

"Musím přiznat, že k tomuhle videu vedla dlouha cesta a dlouho dopředu jsem veděl, že ho chci s Dejvem udělat. Nátáčení mě baví vlastně od te doby co jezdím na kole a spojení cestování, ježdění a natačení je asi nejlepší co může být. Hodně cestuju a poslední rok a čtvrt jsem trávil s přítelkyní na Islandu, pro mě hlinově založeného jezdce to byl naprosto šílený nápad. Celé to bylo k tomu, že jsem se chtěl v natáčení dál pohnout, jenže ta technika není úplně levná a na Islandu jde poměrně rychle našetřit cash. Vzpomenul jsem na své svářečské dovednosti z ČR a makal jako svářeč na rybářských lodích, bylo to šílené, hlavně skrz počasí, ale dal jsem to a koupil si dvě kamery, nový noťas, našetřil na další cestování a na Island už nikdy nezapomenu, ikdyž tam nebyla hlína jezdil jsem parku a když byl sníh manuály v krytém parkáči.
A v tu dobu jsem už věděl, že chci dál točit a nejvíc mě samozřejmě baví kola celkově, a řekl jsem si, že tenhle rok vyzkouším udělat aspoň pět takovýchle editů. Dalšího na řadě mám třeba Kubu Najmana na co se moc těším, celkově je to super, protože si můžu i zajezdit.
Proč Dejv? Ono je tohle vlastně druhé video co jsme spolu udělali, ale teď jsme za to chtěli vzít trošku víc. S Dejvem je super domluva, jen co jsem ho oslovil, řekl jasně pojďme na to. Sleduju jeho ježdění a ikdyž jak říkam jsem trailsař moc mě baví ho sledovat. Vymyslel, že chce betonové parky v okolí to mi přišlo jako super nápad, vybral hudbu a celkově nám natáčení šlo super a bavilo mě to od začátku dokonce. Jsem rád, že jsme to takhle stihl protože to vlastně dělám mezi cestováním, jen co jsme se vratili po měsíci cestovaní po Jižní Africe a vyrážíme do Vietnamu stihli jsme tohle za tři víkendové soboty. Takže hned co docestuju chci v létě dál točit, tak se můžete tešit na další věci.

Doufám, že tohle nebylo poslední video s Dejvem a o něčem jsme se už bavili, ale to bych předbíhal. Díky za sdílení na tbb jsem za to moc rád."

Dokážeš vybrat jeden trik, který ti udělal největší radost a jsi rád, že ho máš ve videu?

Tohle je těžká otázka, mám radost z každěho klipu. Kdybych ale přece jen musel vybrat, tak mě napadají hned dva záběry z Rožnova. Velkou radost mi udělala 180 přes pyramidu a fakie 360 crankflip. Druhá sérka která mě potrápila a náhle po odjetí udělala strašnou radost je ta , která začíná 360 manual 360 …


Kolik ti vlastně je a jak to máš s ježděním? Práce? Přijde mi, že ve Zlíně se jezdí, hehe…

Je mi 21 let. Jezdit se snažím co to jde, vlastně když venku neprší tak si udělám čas na kolo téměř každý den. Myslel jsem si, že když začnu chodit do práce tak budu mít mnohem míň času na ježdění a budu mít víc starostí. Je to u mě naštěstí spíš naopak a od doby co chodím do práce a nejsem studentem, tak jezdím na kole ještě víc. Hlavně mám teď peníze na cestování a můžu si BMX užívat o to víc! 


Díky moc za video, odpovědi a tak celkově, hhh. Dík a vidíme se třeba zase v Brně, nebo vlastně... už v sobotu na Kladně!!

Já díky moc tobě ale celému TBB za tenhle rozhovor a sdílení videa. Velký dík taky patří Jirkovi Zouharovi za skvěle odvedenou práci a Dejvovi Pavelkovi za pomoc při natáčení za druhou kamerou. Taky díky všem co video sdíleli, nebo se na něj jen dodívali do konce. Prostě strašně moc děkování na konec! Vídíme se v sobotu na Kladně a určitě ne jednou přes léto v Brně. 
Díky a čau.
 

@david_adamik
 

Související články: video david adamik


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X