SPOTCHECK - KARLOVY VARYNapsal Šimon Čechura | 29.07.2020

Super park, o kterým skoro nikdo neví. Řeč je o skateparku v Karlových Varech, kde jsem zažil dost možná nejlepší léta ježdění s lokální partou a mám na něj super vzpomínky. Vždycky tu byl trochu problém s ne úplně přívětivou otevírací dobou a taky s tím spojenými zákazy. Park byl dokonce nějakou dobu oficiálně zavřený, ale po delší době jsem si tady byl zajezdit a všechno se dostalo do rozumnýho stavu. Jestli jste z okolí, nebo budete mít na západ cestu, říká si tenhle spot o návštěvu.

 

Původní plechový park dostal střechu, která sice zdaleka není perfektní a při větším dešti do parku prší a teče, nicméně střecha to je. V létě poslouží jako příjemný stínítko a schováte se tu před horkem. V parku si najdou to svoje jak parkově, tak streetově orientovaní riders. První zmínění ocení velkou stěnu s radiusy do banku na obě strany a menší lajnu obsahující funbox i spinu. Pro streetaře i všechny ostatní je tu příjemná pyramida a množství beden a railů, kde si určitě každý najde to svoje. Jo abych nezapomněl, plech samozřejmě klouže. 

 

 

Mimo střechu se nachází plac, na kterém je několik railů a drobných betonových překážek imitujících ulici. Z nich se vyjímá hlavně poladěná DIY jersey barriera a kdo na ní něco zajezdí, má u mě respekt. To nejlepší si nechávám na konec a to je betonový bowl příjemných rozměrů a v jednoduchém tvaru ledviny. Není největší, ale má příjemný tvar i radius. Hodí se jak pro začátečníky, tak i pokročilejší riders a jako tip ho zkuste jezdit jinak, než vyskakovat na plošinu. Za to potlesk nesklidíte. V bazénu vždy platil zákaz kol, ale věřím že tahle doba už pominula a tím že se tu zhoupnete dnes nikoho neurazíte.

 

 

 

Vstupné do parku se neplatí a dle slov lokálů zůstává brána parku odemčená. POLOHA SKATEPARKU NA MAPĚ

 

 

Související články: spotcheck


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X