KOUPÁK RUFUS CREW - SPOTCHECKNapsal Tadeáš Linek | 06.10.2020


Koupák patří na Moravě k jednomu z nejlepších DIY spotů. Je to spot v režii Tadeáše Linka, Standy Havlíka a Roberta Hlavinky. Nachází se na okraji Náměště, na začátku Terezského údolí. Okolní příroda vyvolává na tomhle spotu naprostej klid a pohodu. I když je to venkovní spot, počasí v téhle době dovoluje ježdění i přes zimu.  V létě to naštěstí jistí potok, který je jen přes cestu. 
Koupaliště v Náměšti na Hané bylo podle stránek obce dostavěno kolem roku 1950, takže místo už něco pamatuje. Pro ježdění se začal koupák používat tak 15 let zpět. Nejdřív tam jezdili skejtři a až potom, jak ta generace odrostla, to ovládli kola. Ze začátku to bylo tak, že přes léto se místo využívalo pro svůj původní účel, koupání. Koncem prázdnin se voda vypustila a tím přišel náš čas. Sice se všechno zamčelo a byl zde zákaz vstupu ale co je pro mladý kluky zákaz?! Příjezdy policie byly docela častý a zdrhání do lesa tak byla nejlepší volba. V té době se BMX bralo pouze jako vandalství, a nesetkalo se s kladným ohlasem. I tak se jezdilo, ale bez překážek. 

Stav koupáku se začal pomalu zhoršovat, a po několika neúspěšných úpravách bylo rozhodnuto, že se už napouštět nebude. Konečně jsme zde mohli jezdit i přes léto. První překážky se na koupák dovezly z Pighausu ze Lhoty, kde se taky hodně jezdilo. Nové překážky přilákaly další ridery. Na koupáku se začalo mnohem víc jezdit a felit. Sem tam nějaká ta grilovačka a na večer párty. Vše vypadalo na to, že koupaliště už zůstane nám. Ale cca před čtyřmi lety se k nám náhodou dostala zpráva, že se bude koupaliště rušit a zavážet. Nenechali jsem nic náhodě a šli to řešit rovnou na Obecní úřad. Bylo nám vysvětleno, že kvůli stížnostem lidí, a hlavně jednoho týpka, kterej byl totálně mimo, je obec nucena koupák zlikvidovat. Proběhlo několik schůzí a rad zástupců obce a s náma to nevypadalo moc dobře. Naštěstí jsme si letníma brigádama na obci vybudovali určitou důvěru, která tenhle spot zachránila. Dostali jsme klíče od koupaliště, a celý se to tak nějak stalo víc oficiálním spotem.  
 


Od té doby si na koupáku jezdíme a stavíme podle sebe. Na koupáku se dá jezdit pořád, s většinou překážek se dá hýbat a je super vidět, jak si tam kluci z celé ČR najdou to svoje a využijí spot svým kreativním způsobem. Postupně si stavíme sen a užíváme si to. Všechny náklady na opravu betonu a stavbu překážek řešíme ze svého. O to víc získává tenhle spot hodnotu.

Pokud by měl někdo zájem dojet zajezdit a pofelit, stačí někoho z nás kontaktovat. 
 

 

Související články: spotcheck story


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X