SPOTCHECK - NÁBŘEŽÍ MAXIPSA FÍKA - KADAŇNapsal Šimon Čechura | 14.10.2020

Jeden z nejlepších street spotů u nás, nebo možná česká Barcelona? Tu tenhle spot připomíná nejen díky známému cortenovému plechu v rezavé barvě. Právě ten je na množství barcelonských spotů a má skvělý vlastnosti pro ježdění. Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani je něco, co alespoň z mojí zkušenosti u nás v ČR nemá obdoby.

 

 

 

 

Kadaňský architekt Ing. Vít Branda přišel s ideou, která nakonec pod jeho vedením přešla v realitu. Právě on tady dodal nábřeží Ohře naprosto unikátní charakter, který nyní slouží jako skvělé místo k rekreaci i pořádání kulturních akcí. A co nás zajímá, množství prvků si tady prostě říká o ježdění. Aby toho nebylo málo, na konci nábřeží, nebo jeho začátku, jak chcete, jednoduše u přehrady je prostor navržený přímo za účelem skateboardingu. Takhle to má vypadat, díky za to.

  

Celá stezka podél nábřeží je lemována šikmými stěnami z cor-tenu které vybízí k wallridům a třeba i grindům. Ve zmíněný části pod přehradou je pak několik překážek jako bedna, "rail" i bank to bank transfer. Na to navazuje vyšší lámaná bedna, která ať už byla zamýšlená k ježdění nebo ne, jede skvěle a především pro nás má ideální výšku. V podstatě všechno co v okolí stezky je, lze nějakým kreativním způsobem zajezdit. Byl jsem tu už po několikátý a pořád mě tohle místo dělá šťastným. Tak zase příště.

 

 

 

POLOHA SPOTU NA MAPĚ

 

Související články: spotcheck


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X