SPOTCHECK - SKATEPARK OESTHAFEN - FRANKFURTNapsal Šimon Čechura | 08.10.2020

Na toulkách jsme s Ondrou hned po skateparku v Luxu navštívili tenhle známý park ve Franfurtu. Znát ho můžete především z instagramu Bruno Hoffmana, který odsud často přidává záběry. Že si to nevybavujete? Možná proto, že fellas jezdí především uprail a bedny, ale skatepark má k tomu ještě dva bazény poctivých rozměrů.

Frankfurt je pátým největším městem Německa a najdete ho dalo by se říct uprostřed státu na řece Mohan. Pokud jste o Frankfurtu někdy slyšeli, mohlo to být třeba v souvislosti s jedním z největších evropských letišť. Frankfurt je taky sídlem mnoha bankovních institucí a od českých hranic sem dojedete za několik hodin po německých dálnicích. 

 

 

 

 

Jak už jsem zmínil, streetová část by měla být většině z vás povědomá z instagramu Bruno Hoffmanna a dalších fellas. Ti nejčastěji přidávají technický triky na uprailu a přilehlých bednách. Najdete tu spoustu railů i beden různých tvarů a rozměrů, kde si každý kdo má na kole pegy najde to svoje. Vzhledem k tomu, že jde o asi jediný pořádný park ve městě, lze čekat že v odpoledních hodinách bude plný děcek. A taky že byl.

 

 

 

 

Už jsem věděl delší dobu, že je tu kromě streetu taky dost rozsáhlý bazén. Věděl jsem, že vypadá vážně úletově a taky že je. Hodně divoký tvar v kombinaci s pokrytím množství graffitti nedá nic zadarmo a žádá si dost času na seznámení. Troufnu si říct, že je asi i trochu překombinovanej, ale kdo umí, určitě si tady najde to svoje. Já se s ním moc neseznámil, přiznám se, hehe.

 

 

 

 

Kromě velkýho bowlu je tu jeden ještě větší. Teda přesněji řečeno hlubší. To je smrťák s deependem dobře přes 4 metry a dobrým metrem vertu. Jednoduchý tvar, kde by určitě někdo byl schopný zajezdit nesmysl, ale nedá nic zadarmo. Pouze pro nejodvážnější.

 

Mezi streetkem a bazénovou částí je ještě hravá pasáž plná boulí, sopek a vln, kde se taky určitě dá vyblbnout. Kolem a kolem je tohle skatepark hodně poctivých rozměrů, kterýmu si neodvažuju něco vytknout a určitě slibuje hodně dobrý ježdění. Především pak pokud trefíte čas, kdy tu nebude narváno a budete mít dost sil na ježdění. A to právě nebyl můj případ. 

 

 

 

POLOHA SKATEPARKU NA MAPĚ

 

 

Související články: spotcheck


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X