STREETJAMMIN 2017 - KRAKOW REPORT + VIDEONapsal Martin Hoza | 26.09.2017

První sobota měsíce září patřila třetí zastávce street jamminu, který se konal v ulicích Krakowa! Nebudu chodit okolo horké kaše a na rovinu předešlu, že polský jammin překonal očekávání většiny…

Pojďme ale pěkně popořadě. Celý pátek lilo jako z konve, ale na sobotu jsme měli rezervováno sucho, takže naštěstí nic nebránilo tomu, abychom v čase oběda zahájili další malý BMX svátek. Musím se omluvit, ale bohužel nejsem znalec polských ridaz, takže moc jmen ode mě tentokráte nečekejte.

Na checkpointu před krakowským muzeem se sešlo okolo šedesáti riderů, které čekal na rozehřátí bedýnkový spotík. Zhruba hodinku probíhala grindovací session, do které se zapojili téměř všichni, takže si umíte představit ten šrumec. Tradičně platilo právo silnějšího a polští killaz hoblovací květináč zcela ovládli náloží technických kombíček. Následoval bleskový přesun na nedaleké banky/wallridy. Tady se začlo rovnou zostra a nejvíc nakládal Kuba Jůza. Wallridy do toček na obě, s whipem, s bárkem a všechno klasicky na hned. Když už se wallride sesh chýlila ke konci, vlítl na věc polský ocelový "Animalák", a vyslal řádný topside smith. Sotva dozněl zvuk jeho pegů, cinkla kasa a rozdávaly se další zlotky.

 

 

Cestou zpátky kolem muzea jsme míjeli dlouhé čtrnáctky a než se člověk stačil rozkoukat, lítaly se troječky a condory! Byl tu i pokus o nollie bárko, ale nechycené řídítka v plné palbě daly bohužel dalším pokusům stopku. Velký respekt i tak za tuhle věc! Pokud člověk neměl náladu na drop ze čtrnácti, stačilo se rozjet na druhou stranu ke kinu. Mírný rail, nebo chcete – li zídka, ruského standardu (taky ze čtrnáctek) nevypadal na první pohled nic moc, ale strhla se tu pořádná mela! Jůzič byl pořád při chuti a vysílal tam jednu pecku za druhou. Pegy obrousil icem taky Čenda a Animal boy se dokonce rozhodl vyslat railák nahoru! Jirka Semela si to dolů jen tak hodil a na konec padl taky pravděpodobně první streetový dubs hard od polského youngstra.

 

 

Parta se zbalila, dopily se kávičky a následoval vyndaný přesun malebným a dost přeplněným centrem města k další štaci. Středně velké schody s railíkama po obou stranách byly jediným smolným místem dne. Nepěkný crash při halfcabu následoval netrefený over switch hang a bohužel došlo i na krev. Naštěstí nejsou kluci polští žádné másla a po chvilce se zase jezdilo. Grindem dolů, vyběhnout nahoru, trakařem ze schodů a tak dále. Čistokrevný Animal boy ale znovu pojal věc netradičně a když nalepil obě kola na bok railu, přihlížejícímu publiku nestačily hlasivky! Masivní hype dokonce probudil i místní strážníky, kteří naštěstí jako obvykle dorazili „s křížkem po funuse“. Občanka, lustrovačka a mohlo se jet dál.Pro tentokráte ale dál znamenalo vážně daleko. Zhruba dvacetiminutová vrchařská prémie však přinesla své ovoce. Na sídlištních spotech už totiž jezdili jen ti největší labužníci. Double kinker nad obchodem vyzvali Jůzič, Márty Svoboda a "Animalák". Popíjely se pivka, svačilo se a k tomu všemu se grindovalo z pětadvaceti! Márty ukázal, že po operaci kolene se vrací rychle do formy, a prize money putovaly zaslouženě do jeho peněženky. Peloton pokračoval hlouběji do sídláku, ze kterého se nakonec vyklubal ráj zábradlí. Obklíčili jsme příjemný žlutý kulaťák a už to tam zase lítalo! Banger střídal hanger, publikum vřelo a když už se zdálo, že nikdo netrumfne Jůziče, vytáhl eso z rukávu nekorunovaný král Basta! Všichni čekali switch grind, ale najednou over do…? Nechte se překvapit ve videu! Každopádně potlesk, pěsti a takový řev, až prasakaly okna paneláků a větve na stromech.

Ludisko řádně vyhlásil Bastu, předal mu měšec zlotých a banda vyrazila směr betonová plaza. Ta ale musela ještě chvíli počkat, protože freestylový osud měl pro nás ještě třešničku na dortu! Cestou na plazičku se projíždělo kolem hoooodně dlouhého double setu, kterého se ovšem nezalekl Jirka Semela ani polský Sean Ricany… Vyklidila se pomyslná runway, lokální alkopartička se usadila na lavičku a dvojice stíhačů rozjela svou show. Zapotřebí byla rychlost světla, titanové klouby a v Jirkově případě i nikotinový doping a bylo vymalováno! Dvě obří trojky (nemyslím od tvé drahé polovičky) a šmytec! Vskutku parádní zakončení streetového pekla!

 

 

Pak už nás čekala invaze na již zmíněnou vymazlenou plazu, půlhodinový sjezd městem zpátky na ubytko a večer ve znamení #chillsnotskills. Během nočního veselí se vrátil déšť a tak se nabízí otázka… Objednal snad TheBikeBoss Saša i počasí?

Těžko říct tak z hlavy, nicméně díky Krakowu a všem účastníkům! Speciální props pro WDGF Raiders za fotky! Jak moc zabitý byl tenhle jam, pochopíte ale až z videa, takže klikejte hned!

Související články: video street


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X