TBB-BIKE HOUSE - OPENING AND BBQ JAM REPORTNapsal Alex Rovný / Tomáš Carda | 17.10.2017


Předtím, než se rozepíšu o samotné opening párty bych rád uvedl pár řádků o samotném TBB-BIKE BMX HOUSE.

Trvalo nám celou věčnost najít vhodný, dostupný a dostatečně reprezentativní prostor, do kterého by šly skloubit všechny naše aktivity. Povedlo se téměř po třech letech hledání a největší zásluhu na tom má moje žena, díky Drahouši!!. Podepsala se smlouva a následovala několika měsíční rekonstrukce jejíž výsledek můžete zhodnotit sami. Pan majitel nám vyšel maximálně vstříc, za což mu patří taky velký dík. Pak už nebyl problém pustit fantazii opratě a z několika malých prostor vytvořit celkem obstojný open space. 
 


Abych si mohl splnit svůj "sen" a do prostoru zabudovat i mini rampu, muselo se ve skladové části vystavět celé nové patro, což nás malinko při stavbě zpomalilo. Všechny interiéry jsme dělali vlastníma rukama, na každé prkno, desku nebo šroubek jsme si sáhli. Jsem za to moc rád. Člověk si všeho hned jinak začne vážit. Tímto bych chtěl poslat velký dík pro Jakuba Vodičku, který do stavby vložil kus sebe a bez jeho pomoci bych asi ještě dnes řezal a brousil. A samozřejmě velké díky za pomoc všem, kdo jakkoliv přiložil ruku k dílu. 
 


TBB-BIKE HOUSE - OPENING AND BBQ JAM REPORT

Přátelé, můžu Vám říct, že chystat podobnou akci “ve vlastním - na vlastním” je ta největší radost. Žádné velké zařizování, domluvit s řezníkem maso, jako štamgast hospůdky na Kytnerce obstarat sudy Plzně, díky za to, v Glóbusu koupit věnce buřtů, packy piv a chleba do cen. Kouknout do telefonu na počasí a je vymalováno. Nikdy jsem nebyl víc v klidu a spokojen jako tuto sobotu. A v podobně přátelském a pohodovém duchu jsme začaly v sobotu o poledním chystat náš Backyard. Než dorazily první skalní bylo vše jak má být, Plzeň za 25,- tekla, gril sálal, nálada libová jak jinak. Plánovaný start na jednu hodinu se lehce posunul, ovšem ve tvářích příchozích nebylo znát žádné nervozity. Sešla se nás dobrá banda, kromě místních fellaz dorazila WDGF family, Streetlife crew nebo Milevská parta. Zaděláno na super den bylo náramně, sluníčko svítilo, co víc si může BMX nadšenec přát? 

Tak pojďme, jedna pryč a nezbývalo nic jiného, než to nějak oficiálně odpálit. Šáňo jsem zařídil, řeč jsem zkrátil, jak jinak a už se otevíraly vrata do našeho ráje. Mini a showroom se hned zaplnily. Backyardem se pomalu šířila soutěžní atmosféra a netrvalo dlouho aby následovalo vyhlášení první soutěže dne, Bunny Hop JamJelikož byla žízeň veliká, převeliká musel jsem zmizet do výčepu. Tímto předávám slovo …… , děkuji všem co dorazily a brzo opět naviděnou.
- Alex Rovný

Bunnyhop jam vypuknul a laťka od počátečních 50ti čísel šla rychle nahoru. Ze hry postupně vypadali všichni mazáci jediný kdo se udržel ve hře byl Zdenda Pešek, který bojoval o první sixpack plzniček s Martinem Šimanou. Laťka se nakonec zastavila na 110 cm, se kterou oba nějakou chvíli bojovali. Nakonec ale Martin ukázal kdo má formu a za chvíli už držel plato piv nad hlavou.Následovala další volná session prokládaná grilováním a vychutnáváním si odpoledního slunce. Přibližně za hodinku jsme pak rozjeli další mini jam na A-frame Subrosa railu. Tady už se do hry zapojila i WDGF crew, Jirka Blábol a další riders. Všechno dění náležitě komentoval Ludis z povzdálí a hlavně Jirkovi dával neodjetý pokusy pořádně slíznout, čímž bavil většinu příhlížejících fellas. Třetí flek v podobě pecnu chleba nakonec urval Márty Svoboda za hanger přes celý áčko, věnec buřtů šel za Honzou za pegs crankflip to pegs a první místo znovu bral Martin Šimana, který ovládnul svými railridy do tailwhipů, barspinů a toček tuhle game.

Nejezdilo se ale jenom venku na backyardu ale tučná session probíhala i v čersvě otevřené minirampě. Další minijam tedy následoval právě v ní. Do rampy nakonec vyrazili 4 riders - Zdenda, Kuba Jůza, Jerry Kozel a Marek Mazal. Rampa rozhodně prošla silnou zatěžkávací zkouškou protože po chvíli začaly padat flairy, whipy, technický komba a kolem rampy se udělal pořádnej kotel, kterej zajistil tu správnou atmosféru. Pecen chleba nakonec šel za Markem Mazalem, Kuba Jůza si odnášel věnec buřtů na večerní grilovačku a první místo už zapíjel Zdenda Pešek.Poslední jamík před večerní promítačkou jsme pak rozjeli na rovné bedně na kterou byl napojený rovný rail. Tady se zase vytáhnul Martin Šimana, ale potom co Pepa Diblík odjel nosemanual do hangeru se strhnul takovej bordel, že bylo hned jasný, kdo tuhle závěrečnou překážku ovládnul. Pepek dostal rovnou full package, pecen pod rameno, buřty na krk, na zapití sixpack Plzní a mohlo se jít grilovat a připravovat všechno na večerní promítání.Jakmile se setmělo, nic nebránilo zmáčknout Play a vychutnat si dlouho očekávané video Etnies Chapters. Ještě předtím jsme ale měli připravené malé překvapení v podobě nového editu Víti Káchy, který jste mohli nedávno najít i na stránkách DIG magu. Jako druhý předkrm následoval WDGF mixtape a potom už se mohlo jít opravdu na věc. Etnies vidko sklidilo náležitý ohlas stejně tak jako i Víťovo video, WDGF tape nebo Youngcrew mixtape a potom už jen zabalit, lehce poklidit a mohlo se vyrazit na afterpárty do centra Brna.

Otvíračka showroomu rozhodně proběhla na jedničku a ukázalo se, že i na malém plácku se dá uspořádat super akce, kterou si všichni maximálně užili. Sešla se dobrá parta a prostě a jednoduše proběhla pohodová sobota plná BMX. Tyhle BBQ víkendy u showroomu si rozhodně zopakujeme. Tak zas příště!

- Tomáš Carda

FOTO: Nathan Beddows, Tomáš Carda

 

Související články: story brno bmx lifestyle


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X