TBB WEEKEND TRIP VOL.1 - FOTOREPORTNapsal Šimon Čechura | 10.08.2017

Tenhle víkend byl domluvený s dostatečným předstihem. Domluvený byl ale vlastně jen termín a vše ostatní bylo otazníkem. Nějaký týden před se Tom Carda zmínil, že bychom mohli jet na jih, směrem k jeho rodnému Českému Krumlovu a pojezdit parky v okolí. Nakonec přišel s hodně slibnou možností v podobě spaní na chatě u Lipna. Na tohle se ne neříká a celá parta nadšeně souhlasila. To už je pátek a téměř kompletní thebikebros partička míří směr České Budějovice.Celé odpoledne jsme v nemalém horku jezdili park v ČB a užívali volného pátku. Původně jsme uvažovali i o tom, jít v každém z navštívených měst do ulic. To by ale znamenalo přesuny a tím i hodně času, který jsme neměli. Parku jsme tak dali co proto a trůn ovládla dvojka Jiří a Pablo. Pavel si zlehka naklepl zápěstí, ale na to rychle zapomněl, když Jirka session ukončil nesmyslným railride manual double b’s do banku. Natočilo se víc než dost, EM ET nacvakal nějaké ty fotky a zatímco teplota už začínala být ježdění vstřícná, my se chytře zabalili směr Český Krumlov a dál.To už se se zapadajícím sluncem blížíme k břehu lipenské přehrady a co nás tam čekalo, to jsme jednoduše potřebovali. Vůně jehličnatého lesa a naprostý klid, to bylo pro nás jako obyvatele města naprostým balzámem na duši. Část party ještě neodolala první letní koupačce v místní vodě, zatímco Saša potvrdil svou roli vůdce smečky a založil oheň. Pak už jsme se pomalu mohli dát do grilování a popíjení pivek za svitu měsíce. Jak nás přepadla únava, všichni se poskládali do chatky a ve vteřině řezali dříví. Saša se ale rozhodl držet stráž u ohně a ustlal si na lavičce u vody. Je to prostě kapitán.To už slunce stoupá, je tu sobotní ráno a plán jet za hranice, konkrétně směr rakouský Linz. Kolem poledne příjíždíme do parku a dáváme několikahodinovou session v tom největším vedru. Parta je ale při chuti a tak se točí záběry, dělá sranda, kecá a vládne správná pohoda. Když nás park omrzel, přesunuli jsme se do druhého parku, co byl na plánu. Ten je situovaný na břehu Dunaje a má skvělý vibe. Tady už jsme pobyli zbytek odpoledne, které se neslo v pohodovém duchu. Tuhle pohodu jen na chvíli rozvířil Víťa Kácha, když se rozhodl poslat nesmyslně prudký speedrail z pětadvaceti opodál. To padlo na první, Víťa dostal zasloužený shoutout a všichni byli vysmátí. Už jsme měli všeho dost, a tak jsme naskákali do aut a namířili to zase směr Lipno, kde na nás pořád čekaly nějaký ty pivka a masa. Tahle pohoda u vody a ohně nás hodně bavila a nejeden z nás by si ji o nějaký ten den prodloužil. 

Nedělní ráno nás nepřivítalo tak vřele jako předchozího dne a těžké mraky nevěstily nic dobrého. Původně jsme chtěli ještě někde zajezdit, ale vzhledem k počasí a rozlámanosti party jsme si zahráli na turisty a namířili si to do centra Českého Krumlova. Tady všichni kouleli očima, jak to máme v tý naší zemi pěkný. Trochu jsme prohloupili s naším plánem se tady v srdci ČK naobědvat. Ve finále jsme ale najíst dostali a cesta zpět k autům nám díky kráse okolního prostředí vykouzlila úsměv ve tvářích. S úsměvem jsme se naložili do aut a rozjeli se k domovům.

 


VIDEO: Tomáš Carda
FOTO: Milan Tykal
 Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X