TROCHA HISTORIE: BRUNO HOFFMANN VANS 2010Napsal Šimon Čechura | 18.01.2017

Jméno Bruno Hoffmann asi nikomu nebude cizí. Co je už však vzdálenější minulostí, je jeho video z produkce Greenfilms/Alex "Mayol" Barretta pro Vans. Krom toho, že bylo ve své době poměrně zlomové a pokládalo základy newschool streetového ježdění, má také poměrně zajímavý příběh. Nejen, že byl tenhle pět minut dlouhý nářez natočený během dvou, dvou-denních tripů. Po první ze sessions ve francozském Toulouse, následoval výlet do Rotterdamu (NL). Po té, co měli dotočeno, byl ale Mayolovi ukraden batoh s kompletní výbavou a záběry uvnitř!! Přes ztrátu vybavení nezbylo než se přenést, a záběry nezbylo než natočit znovu. Proto se dvojice do Rotterdamu vrátila, a natočila pro Vás všechny záběry znovu. Za tohle patří Brunovi neskutečný respekt, a jen to potvrzuje, že si své místo v BMX světě zaslouží. Tohle celé může jen podtrhnout fakt, že Brunovi bylo v té době pouhých 17 let.

Bruno Hoffmann je německý rider, který už v hodně mladém věku ukázal svůj talent, a od té doby se usadil na evropské streetové scéně. Už v minulém desetiletí, v jeho 15ti letech, dostal slibnou podporu od domácích WTP. Jejich barvy poctivě hájil a jeho jméno získávalo na velikosti. Krátce po vydání full videa z produkce WTP s názvem "Anytime now", kam Bruno natočil nejeden banger, se ale jejich cesty s WTP rozešly. Naštěstí pro Bruna i nás, jeho přestup znamenal adopci do rodiny Federalbikes, kde se stal riderem i člověkem tak, jak ho známe dnes. Dostal se tak poprvé na trip do Californie, kde jezdil s Federal ridery Ty Morrowem, Dan Laceym a dalšími floutky motající se kolem tamní scény. Teď jsem právě asi přinucený změnit koncept dnešního článku, a jako neméněcennou záležitost sem připnout právě video ze San Diega, z právě vzpomínaného výletu v zimě 2010/2011. Tohle video nese totiž nezaměnitelný vibe party, bavící se společným ježděním na klasických SD spotech. I zimní měsíce znamenají v téhle mekce příznivé podmínky, a spolu s rybím okem Tonyho Ennise a zvukovým doprovodem od Wu-Tang Vás prostě uzemní. Vývoj Bruna v dalších letech Vám už bude asi bližší a znamená jednoduše ježdění každý den, výlety po všech koutech planety, a vývoj jeho jezdeckých skills. I přes to, že je mu teprve 23 let, se už na scéně ustálil, a jeho jezdecký styl založený na točkách a grindech si prostě najde všude své místo. Bez ohledu na to, zda jezdí spoty New Yorku, Tel Avivu, nebo třeba Prahy, vždy si nese svůj charakteristický styl.

Související produkty: federalbikes


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X