TROCHA HISTORIE: FEDERAL PARISNapsal Martin Hoza | 11.05.2016

Klasikou mezi trip vidkama minulého desetiletí je trojička od Federalu - Londýn, Paříž, Kolín. V roce 2007 tyhle počiny sjížděl každý správný homeboy, protože na tu dobu to byly absolutní přepaly. V Paříži to konkrétně rozparádlila pohádková sestava ve složení Davey Watson, Dan Lacey, Mark Love, Derek Strickland a Dan Cox. Kamery a střihu se chopil Edd Allen, pošéfil navíc tu nejlepší hudbu a naladil pohodový sweet vibe. Kousek z bmxové kroniky, který by rozhodně neměl nikomu uniknout.

 

 

Federal má už dlouhou dobu nastackovaný street killers team. Za tuhle UK značku jezdívaly i legendy jako Cory Martinez, Ian Morris, Steven Hamilton nebo třeba Ty Morrow. Dnešní federal squad, ve kterém šéfuje i tvůj nejoblíbenější rider Michal Šmelko aka Čenda není, si myslím, potřeba blíž představovat. Devět let zpátky tehdy tradiční Anglickou partičku v Paříži doplnil mladý amík Davey Watson a bylo jasné, že ve francouzské metropoli bude horko. Raily, bedny, průtahovky, rádiusovky, fakie věci, dropy... Ve vidku je od každého něco a beztak i něco navíc, takže si tehdy přišel na svoje každý.  A řekl bych, že i pro dnešní publikum má tenhle téměř desetiminutový dokument z ulic Paříže něco do sebe.



Cestování a hledání nových míst k ježdění jde s bmx ruku v ruce, o tom není třeba dlouze špekulovat. Já osobně mám edity z tripů moc rád, protože z nich většinou člověk pozná i trošku místní kultury, možná se i trošku inspiruje a dostane chuť někam vyrazit, což je jedině dobře. Česká scéna se poslední dobou nechává inspirovat taky - Anglie, Španělsko a Zéland už patří ke zmapovaným lokalitám a kluci si pobyty mimo domovinu maximálně užívají. Člověk se hnedka nemusí sbalit a vyrazit na rok pryč na druhý konec zeměkoule. V Praze jsou jinačí spoty než v Brně, dirty v Linzi nejsou ty samé jako v Milevsku, bowly v Marseille jsou jiné než v Jihlavě a důchodci v Portugalsku jsou víc v pohodě než ti u nás před Kauflandem.



Dnešní doba přeje cestování, takže by byla škoda nerozšířit si obzory a nevyrazit někam za humna. Zažijete něco nového, poznáte jiné lidi (k některým se budete navíc rádi vracet), dostanete se do všech možných i nemožných situací a užijete si spoustu zábavy. A o to hlavně jde - aby jste se kolem a životem bavili.

Žijte v míru a mějte se nejlíp!

Související produkty: federalbikes


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X