TROCHA HISTORIE - HRADECKÉ KRÁLOVSTVÍNapsal Šimon Čechura | 25.07.2019

Někdy v zimě psal Johny Rum, nevím už kvůli čemu, asi chtěl něco z obchodu... A v tom jsem si vzpomněl na Johnyho feeble do crashu a napadlo mě, že by bylo super zmínit tuhle osobitou éru BMX v Hradci Králové tady v rubrice Trocha Historie. 
 

Dovolím si menší upozornění,
že obsah je dost explicitní.
BMX má mnoho podob a tohle je Hradec.


Domlouvám se tak s Johnym, že mu pošlu pár otázek a spácháme to, a on mi na to posílá pár dle něho zásadních videí z HK co točil, nebo se točil kolem nich. Odpovědí na otázky jsem se už nedočkal a protože vím, že Johnyho život je jedno velký dobrodružství, ani jsem se mu nepřipomínal. Napsal mi ale tohle...

Něco času uběhlo, já si na tohle téma zase vzpomněl a tak teda píšu Pepovi Olexovi, jestli třeba najde chvilku a v podstatě kopíruju otázky, co jsem posílal Johnymu. Pepa chvíli našel, za což mnohokrát děkuju a videa tak doplňuje i pár vět od jednoho z aktérů, kterým je právě Pepa Olexa. A nejen to...

 

Tohle video se mi zapsalo hluboko do paměti a 
dost dobře naladí na to, co bude následovat. :-D
Johny Rum na hrad 


Na začátek mi Pepa posílá odkazy na účet svůj i kluků na vimeu, který přidávám níž. Právě tam najdete většinu videí a že jich je.

pepa olexa on Vimeo
Turban on Vimeo
hofik on Vimeo
Johny_Rum on Vimeo

 

Ptám se ho, jak to bylo a taky jak je to teď, jestli se s partičkou ještě vidají. 
 
"Hele já sám za sebe bych to shrnul asi do několika období: 2005 - 2008 (mozna 09) Monkey Camp. kde sem dělal správce, což mě v ježdení brutálně posunulo, ikdyž to znamenalo každej den po škole valit na letiště do hangáru a vybírat vstupný atd., tak hlavně jezdit. V tý době se hodně jezdily i x-cupy a Bikehall contest. Pak cca 2009-2013 si myslim, že sem jezdil tak nějak sporadicky, max jednou tejdně (dva roky prvak vejska, hahaha, pak práce a nová holka a první dítě + další sport, tak nebyl moc čas). Od roku 2013 do současnosti se snažim jezdit alespoň 2x týdně a nějak mě to prostě čim dál tim víc baví. :-D Pritom mam dvě děti, motorku atd. (a super ženu, která mi to toleruje :-D), ale když tě to baví, tak si čas prostě najdeš, ikdyž to je třeba večer nebo prostě po težkym dnu v práci... Aspoň já to tak mam." 

"Jinak co se týče ostatních, tak s ježdenim to neni moc valný, sem tam někoho vytáhnu, ale někdo má práci, že se takřka neurve, jinej na to prostě sere :-D, další už nebydlí v HK. Myslim, že to bude všude podobný."

"Pár lidí teď začlo jezdit místo na kole na skejtu. Taky sem vytáhnul desku a občas se s nima projedu. Jinak ještě někdo taky začal jezdit Freeride a DH, taky sem s nima byl na pujčenym kole, ale ty vole, to si radši koupim novou motorku za ty prachy. :)))"


Obdobných videí mají kluci na svědomí víc,
dovolil jsem si vybrat tohle. 


Svůj prostor a slovo by si ale zasloužil každý z téhle partičky, volím jednodušší variantu a žádám Pepu o pár slov na adresu jednotlivců. Zas a znovu díky za to, tohle je moc. :-D

 

Chuďas(vágus) - hele ten se s ničim nikdy nesral a prostě to tam poslal. Všichni sme čuměli s otevřenýma hubama :))). 
Dnes: na bmx jezdí do práce a pro lahváče nebo rum a dva roky říká, že pujde jezdit :))). 

Turban - vždycky když jsem chtěl jít jezdit, tak šel :)). Přišlo mi, že se kurva nikdy ničeho nebál :-D 
Dnes: bydlí v Brně, na kole má prasklej řetěz a beztak píchnutý nebo minimálně vyfouknutý, protože je línej nafouknout :-D Měl freeridový kolo, ale to prodal, což se mu nedivim (crash jako kráva). Ale začal jezdit ,,zase" na skejtu a jde mu to! Takže stále udržuje adrenalin. 

Hofik - vždycky takovej potichu, sám sebou a najednou kurva 360 ze 7 schodů, který sem byl rád 180? super!! 
Dnes: jeden z mála kterej se mnou jde na kolo! Pecka, jen toho času taky má málo...jako každej. 

Johny - no bez minimálně placatky rumu (či vodky:) jezdit nešel nebo ho to nebavilo :D. Ale taky to tam posílal! 
Dnes: moc se nevidíme, ale když jo, tak je to furt stejnej píčus :-D (myšleno v dobrym :)  Na kole myslim jezdí pro lahváče, ikdyž teď ho možná vzkřísil David Benda, kterej se teď potlouká po HK. Jo a Johny bydlí v Pardubicích (poznámka ke konci videa Trailer Alkohol Dream ;-)

 
 

Komu by byla první dvě videa málo...


Ikdyž trochu znám odpověď, zásadní bylo, co kluky ovlivnilo v tom jezdit a nejen jezdit tak, jak jezdili. Byl tam silný vliv…

"Samozřejmě ze začátku byli nejaký jezdci, co se komu líbili... Josh Stricker, Sean Burns, Tony Cardona a mnoho dalších aspoň za mě… Jinak já se snažim držet jednoho takovýho pravidla: když už neděláš triky, musíš aspoň jezdit kurva rychle!! ????." 

LIVE FAST, RIDE FASTER

Tím mi vzal všechny otázky přímo z pusy a měl jsem už jen jednu. Co pro tebe znamená BMX, co ti dalo…

"Ty vole, kdo nejezdil nepochopí… spousta super lidí, zážitků a prostě postoj k životu. Všechno bereš prostě po svým, nenecháš si srát na hlavu (někdy hold třeba trochu jo) a já nevim, co dodat. Když tě všechno sere, tak vezmeš řidítka do ruky a aspoň tu chvíli na to nemyslíš… dokud nepíchneš, nebo ti nerupne řetěz. :-D" 

 

Na závěr mi ještě poslal hooodně fotek, ke kterým dodal "hele ať máš na výběr, už toho radši necham, nebo začnu brečet :DDDD". Tady je několik z nich. 

Související články: trocha historie bmx lifestyle


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X