TROCHA HISTORIE: LIKE IT! MEMORIESNapsal Martin Hoza | 28.06.2016

Tentokráte se v throwbacku do minulosti vrátíme do českých luhů a hájů a podíváme se na zoubek LIKE IT! MEMORIES. Před pěti lety se v hlavě Roberta Roszbecka aka Bobberse zrodil nápad udělat české full streetové video, kde by dostali prostor neprofláklí "nekomerční" riders. Bohužel ne všechny plány s dobrým úmyslem vycházejí podle představ a z projektu nakonec vzešlo "jen" toto vzpomínkové video. I to si ale můj lajk vysloužilo...

 

 

Rok 2011 není zase tak dávno, takže většina z nás si nejspíš pamatuje LIKE IT! partičku - Majkl Šmelko, Tomáš Carda, Pavel "Vykuk" Odehnal, David "Karlos" Kadlíček a tehdejší zlínská triáda Ludva Sedlář a Martinové Glomba a Řasa. Tahle sedmičlenná crew + Bobbers jako šéf projektu měla v plánu projet česká velkoměsta a a finální vidko mělo být podle projetých měst rozčleněno. Nakonec se ale stihly jen Pardubice, Hradec Králové, Brno a Zlín. "Jaké by to bylo, kdyby... " nemá cenu řešit. MEMORIES jsou i tak vynikajícím kouskem, který je nasáklý příjemnou atmosférou a přísným ježděním.

 

 

Název LIKE IT! vybral Bobbers jako reakci na tehdejší facebookový boom. Lidi (zejména mládež) ve 21. století už nemají potřebu se vyjadřovat verbálně, vystačí si bohatě s palcem hore a dalšími trefnými emotikonami. Parádně to vystihl Tomáš Carda, když jednou při brouzdání na telefonu prohlásil: "Ono ty hieroglyfy asi měly něco do sebe." Hold Egypťané byli vysoce inteligentní národ, to není žádným tajemstvím, takže po pěti tisísch letech tu máme zpátky  jejich obrázkové vyjádřování v modernějším kabátě. 

 

 

Internet a sociální sítě všeho druhu výrazně zasáhly do zajetých kolejí mnoha odvětví a ani BMX nezůstalo bez poskvrny. Myslím tím zejména mediální stránku věci a jakési promo. Ze stánků se vytrácejí tištěné časáky, ubývá DVDček a přibývá velké množství "dočasného" obsahu. Pamatuju si doby, kdy se čekalo na vydání nového dirtbikeru jako na smilování. Rychlý náběh do trafiky, honem na nejbližší lavičku a už se listovalo. Pak jsi byl teprv správně nahecovaný na pojezd! Večer jsi celému dni nasadil korunu, když sis doma v pokoji nalepil plakát, čímž jsi mámu sice rozpálil do růžova, ale challenge jsi splnil a měl jsi ze sebe radost. Téma internet a BMX by vydalo na celý článek, tak to raději zkrátím. Pokrok nezastavíš a všechno s sebou nese pozitiva i negativa. Pozitvní a zcela zásadní je ale fakt, že ježdění je pořád neměnným základem všeho. Natočil sis včera insta klípek, dneska si jedeš pohodovou sesh s kámošema a zítra vyrazíte točit vyndávky do něčeho většího, co ještě nějaký čas zabere? Ono je to úplně jedno... Jediné podstatné je, jestli jsi se bavil ježděním včera, bavíš se jím dneska a budeš se jím bavit i zítra. Pokud ano, máš u mě taky jeden LIKE.

 

 

Takže se bavte a naberte pozitivní náhled na svět, je to jenom ve Vaší hlavě. Pic!

 

 

 Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X