TROCHA HISTORIE: MICHAL SMELKO FEDERAL 2012Napsal Martin Hoza | 01.03.2018

Michal Šmelko aka Čenda je bezesporu nejzámější CZ streetboy. Jako jeden z prvních si uvědomil, že z Olmiku se jen tak někam nedostane, poskilloval si angličtinu, našetřil na letenky, sbalil se a vyrazil do Barcelony, odkud už cesta do světa BMX nebyla tak trnitá. Rovnou řeknu, že Čenda je ten nejpohodvější týpek, kterého jsem v českém BMX rybníčku poznal a jsem moc rád, že mu můžu říkat homie. Vidko pro Federal už je skoro 6 let staré, ale kdyby vyšlo dneska jako novinka, znova bych ho "absolutně precítil"!!! Dal už si u nás někdo krom Čencka switch feebs - back crook indian na railu?! BOSSLIFE... 

Jaké to bylo "tenkrát" a jak se daří Čendovi momentálně? To se dočtete v článku!

 

Čenda lifestyle... Garrett, Ty, Miles, Steve O, Augie, Castaneda, Fernando, Shawn Mac, Ricany, Aaron Brenner a Gabe Brooks (R.I.P. to the swag seller)

 

Čenda krátce k videu:

"Co si tak matně pamatuju, sbíral jsem na tohle videjko klípky něco kolem půl roku. Chtěl jsem to čistě streetové, což se stejně nakonec nepovedlo, ale vem to čert. Natáčel jsem převážně v Olomouci a Praze - v tu dobu jsem tady totiž studoval jazykovku. Nějaký ten klípek je ze staré Brněnské Zbrojovky, kde jsme se něco najezdili s fellas přes zimu, a taky Wroclaw a pár dalších míst. Poslení pegs klípek jsem měl hodně dlouho vyhlídlý hned kousek od bývalé školy. Za ten jsem byl hodně rád!

Jinak rok 2012 byl jeden z nejlepších. Byt v Praze a projíždění nových spotů, Štvanice a pořád něco. Však to znáte, v novém městě se najednou felí úplně jinak. Poprvé jsem taky sám někam vyjel za hranice - na Frankfurt a všechny homies nikdy nezapomenu! Taky padnul první výlet s kolem letadlem na Pofel camp do BCN se všema felas. Bylo nás asi 16, ahaha!! Zkrátka nezapomenutelnej rok!!!"

 

 

A jak se Čendovi felí momentálně?

"Bohužel jsem si koncem minulého roku zlomil patu. Po všech možných návštěvách doktorů a velkém množství konzultací jsem i tak musel nakonec pod nůž. Už to budou tři měsíce od operace, sakra to letí. Takže zrovna mám rehabky a jezdím roadbike, co to jde. Hybnost kotníku už mám skoro původní, jen ještě potřebuju posílit vazy a svaly o trošku, aby ustály "shred mode" zátěž. Co dodat, už se toho shredu nemůžu dočkat!"

 

Pofel Barcka x Always ready boys v Budějovicích x Like it! ve Zlíně

 

Ani já už se nemůžu dočkat, až vezmu do ruky kameru, skočím na skate a rozjedu se s Čendou k filminu nějaké extra tučné sérky do "Thank You #Brnofrnia"! Ať jsi zase co nejdřív ve formě, Čencku, posílám ti sweet vibes rovnou do paty!

Související články: trocha historie michal šmelko federal bikes


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X