TROCHA HISTORIE: ZBROJOVKA PUL INDOORNapsal Martin Hoza // Jakub Vodička | 20.07.2016

Brněnská Zbrojovka - hala, kde se ještě před nedávnem jezdilo o sto šest, je bohužel pro indoor sportování už nějakou chvíli zavřená. To ale nemění nic na faktu, že tady proběhlo nespočet pompézních sessions, natáčení, pártošek a akcí všeho druhu. Hodně lidem Zbrojovka přirostla za dobu svého fungování k srdci, ale málokdo toho pro halu obětoval tolik, co Kuba Vodička. Proto si dneska střihneme nejen pět let starý "Welcome edit Zbrojovkapulindoor", ale taky Kubovo povídání na téma Zbrojovka.

 

 

Více už Kuba Vodička:

(Fotky níže: Tomáš Siničák)

Nedávno mně napsal Hozič , jestli bych nenapsal něco o Zbrojovce do rubriky na TBB – jak vznikl nápad se zbrojovkou, jaká byla spolupráce se skate a inline klukama a o tom, jak a proč to celé skončilo.  Hned jsem řekl: „jasně, proč ne“. Ale pak jsem dlouho nevěděl, jestli to prostě jen shrnout do krátkýho odstavce nebo se rozepsat daleko víc. Celý Zbrojovka projekt se totiž stal nejen pro mě velkou srdeční záležitostí! A za těch pár let vznikla nejlepší parta a ze Zbrojovky se stalo místo, kde jsi trávil všechen svůj volnej čas! Stala se klubovnou, domovem,… Vznikla parta, která měl chuť něco tvořit, stavěli jsme překážky, prolízali nekonečné sklepní prostory, odřezávali ocelové stropní konstrukce, aby se dalo na spině lítat výš nebo zase pro změnu zadělávali střechu, aby nám nechcalo do molitanu :-D :-D Nekonečné množství super sessions, natáčení, večírku a felení, co jsi jen umíš představit, neexistovala žádná nuda!

 

 

Já se o projektu „Zbrojovka pul indoor“ dozvěděl myslím od Žabáka a Alexe z TBB. Celý projekt zaštiťovaly Lužánky, skate sekci podporoval Horsefeathers v čele s Tomášem Koudelou a dala se dohromady ještě inline skece, kterou měla pod palcem brněnská crew.

Do haly jsem se poprvé podíval, když už byla vyčištěná podlaha a ten největší shit byl pryč. Začátku předcházelo pár společných meetingů s novou crew. Díky podpoře sponzorů jsme začali stavět první překážky a měli finance na provoz haly na první rok.

Budova číslo sedm v areálu Zbrojovky Brno měla daleko víc možností, menších hal a celkem dvě patra. Celý to byl dost velkej punk. Naše hala byla největší z celé téhle budovy a z části jsme prostor sharovali s „Divadlem sedm a půl“, které to vše mělo v pronájmu. Takže jsme museli mít část haly jen z mobilních překážek, aby se dal prostor vyklidt nejen pro divadelní, ale taky hudební akce typu Bassinfection apod. To byl vždycky pěknej hukot.

 

 

Na začátky rád vzpomínám, vymýšlení a stavění překážek, nadšená parta. Už je to dávno, ale pamatuju si, že jsme tam makali snad non stop. Rádius, funbox, molitan! Plno streetových sranda překážek. Ideálně co nejvíc low cost alá „co dům dal“. Ono se to totiž lehce řekne: „dáme tam překližku“. To máte jeden menší rádius, tři metry širokej, dva metry vysokej, radši dvě vrstvy, aby to při každým Banánovým flairu nepraskalo, hehe, a bum! Deset táců jenom za překližku. Všichni jsme tak nějak věřili a doufali, že to bude dlouhodobě fungovat! Molitan byl nejlepší, jakej jsem kdy jezdil, natáhl hodně lidí. Generovaly se nam nějaké finance ze vstupu. Leslie byl správce a taky ve skate a inline sekci vyrostly parádní překážky. Celkově byla spolupráce s klukama bez problému.

  

Kluci skejtoví se pak ale docela zatáhli, schody možná nebyly úplně nejlepší volba překážky, i když se tam udělalo pár super akcí. Časem došly peníze na správce a řešilo se, co dál. Lužánky to přestaly dotovat, ale zase s nějakou částečnou podporou sponzorů na nový překážky a s vidinou, že se hala bude provozovat ze vstupu, jsme to vzali na sebe. Já byl správce. v té době jsem neměl jinou práci nebo jsem spíš neměl nic jinýho na práci :-D Furt jen na kole a nějaký prachy se vždycky někde sehnaly, hehe. Dodělalo se spoustu nových překážek a hala začala opravdu fungovat. Takže jsem z toho jako správce částečně něco měl, ale stejně jsme to s Junckem prožrali za La Patass chálky :-D :-D

 

 

No prostě good times, jezdilo se každej den, poznal jsem spousty nových přátel a vážně mi ty časy chybí. Bohužel už je to dávná historie, provoz haly jsme zastavili v nejlepším, a pokud jste to dočetli až sem, určitě Vás zajímá, proč to celé najednou skončilo. Když jsme poslední léto v hale demolovali jednu jakoby umělou stěnu, abychom měli více prostoru a taky materiál na další překážky, upozornili nás, že je možné, že vybourané desky v sobě můžou obsahovat azbest. Já před tím ani netušil, co to slovo znamená, ale potom jsem si o tom nastudoval víc. Bylo hned jasný, že v deskách azbest opravdu je a že se v celé hale používal jako izolace a taky v dalších podobách. Prostě jsme nemohli a nechtěli vědomě ohrožovat naše a Vaše zdraví. To bylo hlavním důvodem ukončení provozu a dál to rozebírat nechci. Mrzí mě, jak to dopadlo a rád vzpomínám na zlatý zbrojovácký časy!

S pozdravem Jakub Vodička.

 

Velké díky Kubovi nejen za slovo, ale za všechno, co spolu s ostatníma pro Zbrojex udělali! Dodám jen, že ve welcome vidku se objeví Cardič, Juncek, Vykuk a swaglord Bzuk a o produkci se postaral Kuba Laššo. Takže si udělejte pohodlí a vychutnejte si poslední tečku za dnešním povídáním! Zdárek!Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X