VÁPENKA JAM 2020 REPORT + FOTOGALERIE BY EMETNapsal Michal Kolář | 13.08.2020


Už v pátek se začala sjíždět parta hovad z celé republiky. Nechyběla banda z Jičína v čele s Houtem, Punkboy s Najmanem. DirtySuchdol parta, Mára Valečko s Kosákem. Pivo naražený, proběhlo lehký ježdění na Baby lajně - sranda veliká vidět nejzkušenějšího Houta končit na třetím skoku Baby lajny, chlámal jsem se mooc. V reportu to samozřejmě vyhlásil, jako vždy, ale nic to nemění na tom, že ta lajna jede. Pak session na Pravý lajně a ejhle je 10 večer, pivo začíná lehce dávat - Hubertus Kácov 11. To také dokazuje to, když si Suchdol parta v čele s Márou Valečkem začne rozdělávat oheň na grilu benzínem. Chvilka nepozornosti a hoří vše v okruhu 3m + kanystr s benzínem. V tu chvíli to moc sranda nebyla, ale vše nakonec dobře dopadlo. Kolem 1 ráno odrážíme pivo a jde se spát, zítra je ten den.pro správné zobrazení fotek si přepněte galerii na celou obrazovku
 

V sobotu 25. 7. je po páteční session pravá lajna lehce rozbitá, dáváme to dokupy a do toho Hout povídá, že poslední nájezd má špici. Jde to předělat, ale myslím, že to vůbec nebylo třeba, kroutíme očima, není síla se přít s finančním ředitelem. :) Pomalu přijíždějí ostatní kluci - Kunžak parta, ukázal se i Kuba Vencl s Teo Kováčem, Wenca Musil, Tom Lízal atd.

V půl druhý rozjíždíme Baby lajna contest. Od kluků padaly velký věci a bylo na co koukat. Best trick bral Robin Pflug, Best style zase mladičký Ondra Baranec - nejmladší rider dne, jezdil pěkný čistý styl. Best crash bral jablonecký Honza Kos. Zajímavostí jamu byla jediná dáma dne a to Kačka Jalůvková, na pohodu naskákala celou Baby lajnu! Pěkná práce.

Pak se rozjíždí session na Pravý lajně, tam je vidět posun v podobě toho, že lajnu najíždí víc a víc nových riderů, což nás jako lokály těší! Samozřejmě je ale znát, kdo jezdí čistě a kdo jezdí na hrot, ale to je věc každého, v den jamu neřešíme.

Okolo 4 hodiny probíhá divácká soutěž. Klasikou na Vápně je už přetahovaná lanem. Vítězný tým Osek bere zaslouženě flašku Ferneta.

Po divácké soutěži nastupuje „cash for trick“ - za pěkný trik kilo na ruku. A že bylo na co koukat! Porota rozdávala prachy, kluci sypali co mohli. Hned první hrot dal domácí Honza Reindl, frontflip na posledním skoku Milf lajny. Robin Pflug 3šest v brutální vejšce, doplněný další jízdu condorem, krása pohledět. Honza Kos 3šest tailwhip, taky slušnej hrot. Marty Křen zkoušel 3jku z gapu před posledním skokem - kdo gap zná, tak ví, že je to velkej hrot. Sice to neodjel, padaly u toho slušný krysy, ale i tak velkej respekt kámo! Na malým kole to tam nikdo ještě ani nezkoušel. Pokoušel se letos znovu i o 720, ale kousek chyběl. Když to viděl Kuba Vencl, nechal se hecnout, dal 3jku na prváka, potom přidal i 3jku s xkem. Wenca Musil dával svoje komba např. nothing to tailwhip. Martin Gabara sypal tailwhipy jak na běžícím páse, začínal jedním a končil třema na posledním skoku. Při jedný z jízd mu při dopadu praskl řetěz, byl z toho ošklivý pád, který se bohužel neobešel bez zranění. Spousta lidí na velkým taky pěkně dávala, např. Richard Tušl, Matěj Pospíchal, Zbyňek Bahula. Postupem času byla na jezdcích vidět únava a přehrocenost, proto se soutěž ukončila.  pro správné zobrazení fotek si přepněte galerii na celou obrazovku
 

Další divácká soutěž byla tentokrát dámská. Exování malýho pivka + slalom na bmx na čas. Srandy kopec, na holky se nejen pěkně koukalo, ale taky se bylo čemu smát. Den plynul dál, probíhaly session jak na Pravý lajně, tak i na největší lajně Vápna což je Milf line. Zkrátka jelo celý Vápno, radost pohledět.

Poslední session dne byl „hight air“ v nově vzniklém rádiusu a zas bylo na co koukat. Porota měla prachy a jezdci předváděli, co uměli. Největší battle o nejvyšší air mezi sebou sváděli Robin Pflug, Tom Tůma, Mára Valečko a Kuba Najman. Nakonec výšku urval Robin Pflug a za ním těsně Tom Tůma, uzavíral to Kuba Najman. Mimo “hight air” padaly taky pěkný tricky, např. Maty Pflug dával bar to bar do fakie, Válec one foot table, Kosák flair a tailwhip a nejvíc to zabil veterán Ondra Mladý, který dal transfér z Milf lajny do rádiusu, pěknej hrot.

Závěrem dne bylo Houtem vyhlášeno, že se vybírá do konve na jezdce dne. O hlasitou přízeň se poprali dva jezdci a to Robin Pflug a Honza Kos. Po nerozhodném hlasování přišlo na řadu kámen, nůžky, papír. Výhru v podobě vybraných všemožných věcí od lidí, kde bylo snad vše od trávy, speedu, kartáčku na zuby a samozřejmě peněz - prostě kdo co měl to dal, tak to bral Honza Kos. Ten se zachoval jako správný gentleman a o výhru se rozdělil. To se moc nevidí, ale jen to dokazuje, jaká je Vápenka jam přátelská akce.pro správné zobrazení fotek si přepněte galerii na celou obrazovku
 

Poté už se rozjela afterparty v podání kapel Flame of grave, Trashsurf, Hopes a hřeb večera byl v podání kapely Sodoma Gomora, která to totálně rozsekala. Lidi byli jak smyslu zbavení, total moshpit v kotli, kdo nebyl, může tiše závidět.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem sponzorům akce: Saša a jeho TBB-BIKE, Evilproduction, #odnerezupozelezo, Jiří Hron - Vzduchotechnika Klimatizace, Toplyn Pavel Reindl, Chill-ride crew.

Užijte si fotoreport od mistra Emeta a za rok třeba znova čau.

Kompletní galerie ke stažení ZDE

 

 Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X