VIDEO SET ME FREE + REPORT Z PREMIÉRYNapsal Kybou | 26.11.2019

Minulou sobotu 16. 11. proběhla videopremiéra spojená s Jamem na punk překážkách a následná afterparty a kdo byl určitě nelitoval. I když konkurence proti „koncertu“ na Letný proti nějakýmu hodně divnýmu pánovy byla veliká, tak i tak dorazilo přes 100vku lidí což je super. Pro ty, co nebyli tak si můžou přečíst aspoň tenhle pokus o report.
 
Ještě, než se dostanu k vlastnímu dni premiéry, tak napíšu pár postřehů, co mě utkvělo v hlavě z natáčení. Někdy na podzim 2017 říkám ve Straškách Kryštofovi, že by bylo super udělat nějaký větší více profilový video ze streetu, a nejen ty věci plácat ve webeditech nebo na IG. Z Kryštofa pro mé překvapení vypadlo, že už točí nějakej pátek z Kubongem a tak se k nim přidávám. A ano jsou to 2 roky zpět a Kryštof s Kubongem už nějakej čas točili, takže udělat něco většího pro lidi s fulltime jobs je to fakt běh na dlouhou trať. Prostě jít si po práci zajezdit večer do parku je sice pohodička, ale hlavně není potřeba tolik času. Takže jezdit po městě a hledat spoty, byla pro nás většinou víkendová zábava s úplně jinou atmosférou, ale taky většinou celodenní. Kdo točil něco na streetu většího a nejezdil jen na jistý spoty, tak určitě ví, o čem mluvim. U nás to většinou probíhalo tak, že jsme najeli desítky km, někdy už to spíš vypadalo jak tracková vyjížďka, záběr sotva 1 za celej den, ale zase na konci dne někde na vyhlídce vyslat pár bráníků a pokecat a chill :D. Tohle mě fakt bavilo a je to fakt úplně jinej pocit, než jen jezdit v lokálním parku. Musím říct, že pro mě jako náplavu do Prahy to i celkem otevřelo obzory o tom, jak je Praha zajímavá. Projezdili jsme místa, který ani běžný pražáci pokud tam přímo nebydlí v podstatě neznaj. A určitě by to takhle bylo zajímavý i v dalších městech. Tenhle pocit z města běžnej turista požitkář/památkář prostě nedostane. Takže jezdit streety, pokud někoho zajímají města je výrazně lepší než dělat selfíčka v centru jak asiat. 

Pár věcí během natáčení úplně klasicky nešlo podle plánu. Např. Kubong se během roku 2018 musel bohužel vrátit na Slovensko, ale naštěstí už měl dost záběrů na full part. Já si zase hned první den svého natáčení při 1. pokusu dost odrazil na railu patu, že jsem si i říkal, že ta mini ve Stra bude asi pro mě lepší :D. Kryštof nás ale tlačil, takže nakonec těch celkových 20 minut videa se kterýma si dal Kryštof fakt dost práce je přes všechny klasický problémy i např. s tím abychom se kolikrát časově a programově sladili na víkend ve výsledku úspěch :D.
Takže to bylo něco k natáčení a teď už něco ze soboty. Přes Andreje Kontru za což mu dík se nakonec povedlo Kryštofovi domluvit jednu z hal v holešovický tržnici a díky venkovnímu přilehlýmu prostoru se naskytla možnost udělat přes den Jam na překážkách, co postavíme DIY po vzoru Bonedeth, FBM apod. Akorát ten prostor jsme měli pouze na sobotu, takže nějaká předpříprava být nemohla. 

Takže ráno v sobotu mi Kryštof nabírá v jeho super novej dodávce, bez který by to bylo sakra hard všechno navozit a jedem na Žižkov na místo, kde jsou zatím uskladněný nějaký palety, prkna, divno komponenty a blbosti do tomboly. Odvezem to do Holešek a Kryštof jde pro klíče. Klasika klíče nepadnou do zámku a security z holešovický tržnice jiný nemaj. Takže se volá týpkovi Pepovi, kterej má tuhle halu na starosti, ten už to nějak zařizuje, aby se našli správný klíče. My zatím jedem pro hudební aparaturu. Když se vrátíme, už je odemčeno a dorazila už i crew Dookie, Adamos a Andrej. A může se začít s přípravou vnitřku na koncerty a promítání a venkovní stavba punk překážek. Staví se fakt podivnosti a něco se fakt musí rozbořit a udělat znova. V průběhu dopoledne se otáčíme na Štváňu pro nějaký další překážky. Po příjezdu na Štvaňu nás zdraví 2/3 Kubongovo kapely Skládka z Košic, která má večer hrát. Bolf a Metloq shredí skejty, ale vypadají už celkem vesele, což vysvětluje prázdná litrovka Jima na stole. Ty dva blázni si dali nonstop kalbu nočním vlakem cestou z Košic a ráno v tom pokračují. Říkám si tímhle tempem se nemůžou dožít večera. Jedem zpátky do Holešek a pokračuje se z přípravama v plném proudu. 

Dominik má v jedný ruce pivo a v druhý aku vrtačku a s Tablem, Adamosem, Kubongem a Mikešem staví punk pyramidu a bizár lávku na přejezd. Já se tam tak motám a se svou lehčí nadváhou testuju co ty překážky vydrží. Kryštof s Danielou pobíhají a zařizuju milion věcí okolo a pak Kryštof vymyslí opravdu podivnej rádius ze všech prken co tam zbylo, který se postupně nabouchají k nájezdový rampě. Ze začátku to vypadá spíš jako wallride, ale postupně si to nějak sedá, a nakonec je z toho hlavní překážka Jamu. V průběhu odpoledne už se pomalu začínají sjíždět riders a pomalu se rozjíždí „lehčí“ sešn. Juzič už odjíždí dost těžkej bar manual do 180 a hang 5 s odjezdem přes díru nájezdu rampy. Do toho přichází Skládka ze Štváni a furt vypadaj „celkem v poho“ na to co už mají za sebou. Bolf je trochu víc :D a nechá se vyhecovat a je možný, že i jen sám sebou na skejtovej boneless drop z nákladovky do banku což není úplně malý. K obecnému překvapení to i po pár pokusech dejme tomu odjede což nikdo a myslím nikdo opravdu nečekal, ale zdá se mu to málo a jde si to dát na čistotu. To už ale to bylo příliš a poslední pokus si už alko bere svou daň a Bolf dost podivně, ale nepěkně padá a vypadá to, že musí mít nohu v hajzlu. On ale po chvilce ležení vstává a odchází. Říkám si to není možný, že se vůbec zvedl. 

Ostatní postupně zatím dávaj pivka, kecaj nebo jezdí a je pohoda. Je potřeba to ale trochu oživit, a tak vyhecujem rozeného speakra Venu, ať vyhlásí Jam a ten se jede na již zmiňovaném rádiusu a přilehlé nákladové rampě, která slouží jako plošinka ale i jako drop. Lidi to začínají hecovat a padaj dobrý věci. Tonda Braník mi bere kolo, že chce zavzpomínat na liplords mládí a zkouší fufanu po pár pokusech mu podjíždí brzda, nechápu, jak se to u mýho kola mohlo stát :D a docela si nandá. Toho ale jen nahecuje a rozšlape to a v rychlosti pošle drop z nákladovky do dálky. Bohužel ho moje krátká zadní stavba posílá hrozně na zaďáka a dává hroznýho prdeláče. Já zástava srdce, jestli mi nerozšrotoval kolo. To je sice v pohodě, ale Toncek moc ne a je dost naraženej. V tu chvíli to už je v režii Jůziče ten nejdřív dává whipa a odjíždí úplně na kraji toho houpajícího se radiusu a pak hecuje flair a to už je úplně peklo všude. Všichni křičí a po pár pokusech rozjezdu to tam roztáčí. Rána jako do piána a dá si hroznou ránu na bok do toho trasche. Vstane a jede znova. Po pár pokusech, kdy si ještě párkrát dost nandá a jednou dopadne o malej kousek vedle vylezlého vrutu usuzuje, že takhle překážka tenhle trik neodemkne. A proto se rozhodne pro jinou šílenost. Rozjíždí hroznou kudlu a z rádiusu posílá po pár pokusech, kdy nikdo nechápe, co se to děje, jakoby boční handplant na railu nájezdu tý nákladovky. Nikdo nechápe všichni řvou. Jam tím zavřem a jdem na vyhlášení. Náhodou ale vedlejší akce je maškarní průvod k 17. 11. který se chystají na pochod do města a dělají hroznej kravál. Vena kterej spíkruje vyhlášení je hrozně hlásí, někdo tam zapaluje petardy, prostě bordel jako kráva. Stupně vítězů obsadí 3. Lu2, kterej dal třeba truck z nákladovky, 2. je Jirsák kterej jel hrozný bomby, různý transfer 180ky apod. v hrozný kudle a 1. zaslouženě Juzič. 

Pak přišla na řadu disciplína přejezd lávky na opravdu bizár kole, který nevím, jak Dookie crew splašila. Těžko se to kolo popisuje, ale vypadá jak BMX harlej z divno-komponentů. Nejdřív to vypadá, že lávku nikdo moc nedá a musím říct, že třeba Johny Rum to velmi vtipně netrefil už na začátku a dojel v opravdu vtipným pádu vedle lávky až na konec. Pak ale někdo roztlačil Mártyho do hrozný rychlosti a ten to přejel na pohodu i s dropem na konci. Nakonec si kolo vzal Lu2 a ten přejel lávku tam i zpátky jak kdyby to bylo jeho normální kolo na kterým jezdí denně, což vůbec nikdo nechápal.Po tomhle se to přesunulo dovnitř. Nejdřív proběhl koncert Stoupáka a jeho novýho folk 2bandu, kterej naladil příjemnou pohodu a pak přišla na řadu tombola. Vena dostal zase mikrofon a už to jelo cely v dost bizáru, lidi byli jak šílený a skákali radostí, že vyhráli třeba starou přední brzdu nebo vidlici s ohlejma patkama, prostě vtipný dost. Završil to Johny Rum kterej přiběhl před podium kleknul si a že nechce cenu ale jen pochcat :D no prostěš punk-bizár. Potom přišlo na řadu video, celkové hodnocení/recenzi nechám na ostatních, ale měl jsem pocit aspoň na místě, že celkem lidi křičeli a tleskali, takže asi v poho :D. Musím říct, že na plátně s hodně nahlas zvukem to mělo fakt super atmosféru, která už z YouTube určitě nebude tolik sálat. Po videu přišla na řadu Skládka. Bolf půlku večera prospal vedle promítačky a nevypadalo to, že se probudí. Najednou je ale na nohou a odzpívá celej koncert, nechápeš vůbec. Po Skladce přicházejí na řadu Nezpůsobilý. Na tu přišlo hodně lidí a chápu proč. Kapela rozjíždí intro a z „backstage“ přichází Mrawenec s flaškou nebo spíš demižonem rumu skoro prázdným a rozjede GG Alin party a rozjíždí se nehorázný pogo. Postupně pak přilítli kromě lidí i třeba stůl a židle, který jsou hned na sráč. Prostě party, jak má bejt. Po tomhle výstřelu do vesmíru už jen pouštíme relativně novej Props 79 a BoneDeth vidko, ale spíš už se to nasměrovalo k baru a ven, kde se pije až do ranních hodin. 

Podle ohlasů mi přijde, že se akce dost povedla a myslím že to celkem shrnou vybrané 2 body. První je, když Kryštofovi ráno píše týpek, že asi ztratil klíče v podhledu na stropě, kterej se snažil v noci prolézt :D. Druhá je, že Bolf po tom co odehrál koncert si šel lehnout do backstage, že ho bolí noha a po návštěvě nemocnice se ukázalo, že ji má zlomenou. Je jistý že si to udělal, při již zmiňovaném pádu někdy během odpoledne, takže tam půlku dne fungoval se zlomenou nohou, prostě nechápeš, pokud si ho neviděl. 
Na závěr díky Kryštofovi, kterej dal dohromady nejen většinu natáčení a celej střih videa, ale hlavně i tuhle nezapomenutelnou akci. 

Děkujeme všem, co pomáhali s přípravou, jezdili a natáčeli, a hlavně všem co přišli. Víc takových akcí! Zdar Kybou
KOMPLETNÍ FOTOGALERIE OD PEPY HORÁKA 

Související články: report bmx lifestyle


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X