WEEKEND BMX JAM 2018 - REPORTNapsal Tomáš Tydlačka | 07.03.2018

Když nám s Pepou někdy před rokem na podzim proběhla v hlavě myšlenka uspořádat bmx jam, rozhodně jsme nečekali, že to bude mít nějaký velký úspěch nebo se z toho dokonce stane tradice. Ihned po prvním Weekend Bmx Jamu jsme byli maximálně nadšení. Přijelo spoustu lidí a akce se fakt povedla, takže jsme moc neváhali a měli jasno, že tohle chceme dělat každý rok.

Netrvalo dlouho a najednou je to zase tady! Scházíme se s Pepkem a pár dalšíma boys v pátek večer před akcí a začínáme přípravu na sobotu. Pověsit všechny bannery, vytřít halu, rozmístit topidla, vyzkoušet mikrofon s repráky a spoustu dalšího. Tohle všechno nám zabere zhruba do 3 ráno a jdeme spát (nevím, jestli tam bylo fakt tolik práce, nebo nám komplikoval život naražený sud Kozla)...

Tak a je to tady!.. Sobota ráno 17.2.2018. Už před devátou se začínají sjíždět první riders a pomalu se nám to začíná rozjíždět. Pepčova family je opět připravena v akci za barem a všechno jede podle plánu (Pepčovou family rozuměj babička,máma a jeho drahá polovička).

Snažíme se tak nějak dodržet harmonogram, takže když vidíme, že už je v parku celkem plno spouštíme první jamík, kterým je bunnyhop přes laťku na pyramidě. Do zhruba metrové výšky to skoro nikomu nedělá problém a přes laťku je k vidění barspin, 180 a Pejda pokouší whipa. Nakonec jsme se s laťkou vyšplhali na max. a to 150 cm, kde už nám zbyli pouze slovenský Dj Tristanko s Martinem Habadou. Kdo by sázel na Tristana, ten by jen nevěřícně kroutil hlavou, jak si Marťas poradil s laťkou přes 155 cm a zaslouženě vyhrál první jam!Ihned po skončení bunny hopu se nám rozjel hlavní jam, do kterého se přihlásilo celkem 64 jezdců! Díky moc za to! Jelo se vždy po 5ti, z nichž ti nejlepší mohli postoupit mezi finálovou desítku. Vždy po pár heatech následoval jam na některé z překážek. Jako první přišel na řadu big air v rádiusu. Tuhle disciplínu suverénně ovládl Zdenda Pešek s jednoznačně nejvyšším poletem. Průtahy v pořádné výšce mu sekundoval Dominik Pospíšil a Kuba Jůza  se přihlásil o slovo double truckem do fakie!

Po pár odjetých skupinách opět následoval další jam, tentokrát na největším grindboxu v parku. Tady kraloval Robiš s brutálním hangoverem přes celou bednu!!! Za mě asi největší banger dne! Nesmím zapomenout ani na Jirku Blábola se sérkou bar ice manual hanger. Big up guys!

Další a celkově asi nejzabitější byl jam na "áčku"...co tam se dělo....Tom Carda začal gapy do pegů na obě strany, Kuba Benda zandal double peg do hard whipu a Pepa si odskočil od mikrofonu ridem do nouska. Mezitím dal Jakub Jůza asi 20 kombinací všemožných grindů a nollie barspinů na všechny způsoby. Aby toho nebylo málo, tak se Márty rozhodl vyslat nesmyslný gap do backwards pegů, čímž tuhle session ukončil totálním bordelem a hala se otřásala v základech...Poté, co se dojezdily všechny jamy a všichni riders si odjeli své jízdy, vybrali jsme 10 nejlepších jezdců do finále, kde si to tahle partička rozdala mezi sebou v půl hodinové session. Z finále jsme potom zvolili 5 nejlepších, které jsme ocenili cenami.
Páté místo a zároveň i ocenění "top" ridera dne bral Martin Habada, který celý den jezdil na maximum, vyhrál bunnyhop, ale ve finále mu to bohužel tolik nevyšlo. Všechno vsadil na svůj last trik 720 barspin v transferu z rádiusu do mini. Respekt kámo!
Další flek a celkově 4 místo bral Robert Hlavinka aka "Robiš"a po tomhle dni také "mistr hangover". Robiš jezdil celý den čisté jízdy se spoustou triků a ve finále přiložil ještě gapem do hangoveru na áčku. Dobrá práce Robe!
Třetí místo putovalo do Rychnova nad Kněžnou pro Tomáše Berana za čisté jízdy plné whipových a bárspinových kompinací nebo vysokých flairů. Jako třešničku na dortu ještě přihodil double whip to tailtap to whip.
Druhé místo bral Kuba Benda za mega transfery do footjamů a whip-bár kombinace. Jako last trik si vybral tak 3 metrový "výlet" do footjamu, za což byl řádně oceněn!
A stejně jako na prvním Weekend Jamu, tak i letos tomu nebylo jinak a první místo bral Zdenda Pešek za největší polety a čisté jízdy. Na závěr to všechno jen potvrdil double whipem do fakie v rádiusu. #pejdanahrad


Po tomhle pekle následovalo lehké občerstvení na baru a ihned jsme se vrhli na českou premiéru Streetlife DVD Bar de bokem! Smekám bratia. A co se dělo potom, asi netřeba moc popisovat... Na baru se místo panáků prodávali celé flašky Božkova, což vedlo nejspíš k tomu, že v hale bylo někomu asi moc horko, tak se vystříkal jeden hasičák, rozbilo jedno okno a mohli jsme jít spát. Taková klasická zábavka. 

Neděle už byla jen ve znamení úklidu a loučení. Každý vyrazil směr domov a my s Pepou předali v pořádku halu a už začali pomalu plánovat další ročník...
Díky moc všem, kdo se zúčastnil a podpořil naší akci. Díky moc všem, kdo se nebál a pomohl nám s přípravami a úklidem. A největší poděkování patří sponzorům akce a to:
TBB-BIKE
Monster Energy
Streetlife Crew
Spotten Clothing
Parkpilot
Cubemu za fotky a klukům z WDGF za video. Díky!!!

Doufám, že jste si to všichni užili a uvidíme se zase příští rok v Ústí nad Orlicí na Weekend Bmx Jamu! Čau.

 

Související články: park report


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X