XCUP FOREVER - VIDÍME SE V SOBOTU!!Napsal TBB-BIKE | 05.06.2019

Přípravy vrcholí, trofeje se vyrábí a všichni se už těšíme na víkend! Přinášíme poslední info k akci a související harmonogram. XCUP FOREVER nebude jen další XCUP. Dali jsme hlavy dohromady a výsledkem je tak trochu jiný průběh "závodu". Věříme, že tohle přinese hodně zábavy a všichni oslavíme vzpomínku na XCUP jak se patří!  

 Skatepark bude otevřen v 9:00.
Potvrzení registrace jezdců (registrace proběhla online) bude následovat a to mezi 9:30 - 11:30 dopoledne. Při potvrzení registrace si jezdec losuje jméno svého team leadera, za kterého bude kopat. Do každého teamu připadá 5 riderů.

 

12:00 Až se všichni dostaví, potvrdí registraci a rozdovádí - začínáme. Speaker oznamuje složení teamů a každá partička je obdařena velkou cedulí se jménem leadera. 

 

13:00 Hned ze začátku odlehčíme atmosféru a vyzkoušíme, kdo za svým teamem vážně stojí. První disciplína s názvem "STAY STRONG GAME". Úmyslně poměrně abstraktní název, v překladu blokovaná / skopávaná. Kdo zůstane stát na kole na hrací ploše jako poslední, jeho team se stává vítězem. Vymyslí někdo z leaderů strategii na ovládnutí této hry?!!

Skopávaná se jede systémem pavouka. Do prvního kola nastupují jednotlivé teamy proti sobě ve vylosovaném pořadí.
1. kolo = 6 battlů
2. kolo = vítězové 1. kola proti sobě = 3 battly
3. kolo = finálový battle = vítězové 2. kola (3 party) najednou 

Vítězný team získává 500 bodů, účastníci finále shodně po 200 bodech.

 

14:00 Následuje jam v předem vybrané sekci parku pod krycím názvem "PARK JAM".

Každý team je obdařen cedulí se jménem leadera, která zároveň slouží i k hodnocení tohoto jamu! Cedule má na sobě velké X převzaté z grafiky XCup a má hodnotu 10 bodů. Celý den se totiž sbírají body a kdo jich urve nejvíc... nemůžeš vyhrát BMX, ale tenhle den to se svým teamem můžeš ovládnout.

Všechny teamy včetně legend v roli leaderů se shromáždí na předem vybraném místě, vhodném jako rozjezd i výhled na právě ježděnou sekci parku. Speaker vyhlašuje team za teamem v daném pořadí. Kapitán / jeho team vysílá náhodně své riders na právě ježděný course a podporuje svého ridera mocným vřískáním a rachotem.

Záměrem není odjíždět celé jízdy, jako spíš co nejlepší triky. To dává průběhu spád a rychlejší průběh. Série triků ani krátká jízda (např. v bowlu) se nevylučuje, není ale záměrem sledovat minutové jízdy, jako spíš co nejlepší triky. Ty také způsobí větší povyk. Povyk zaručeně způsobí taky průjezd nebo odjetý trik kohokoliv z legendárních riders, kterých bude na place kotel!! HELL YEAAAAH

Hodnocení probíhá okamžitě v momentě, kdy rider odjíždí svůj trik / dokončí jízdu. Odjetý trik odměňují všichni přítomní mocným povykem a podle uvážení taky zvednutou cedulí. Jedna zvednutá cedule = 10 bodů pro team, jehož jezdec právě odjel svůj trik. Na place je 12 cedulí = za jeden trik je možnost získat až 120 bodů. 

V momentě, kdy jezdec spadne, sundá nohu, neodjede právě zkoušený trik, jeho jízda končí, speaker vyhlašuje následující team... Tvrdý pád kohokoliv ze zúčastněných, vtipný pokus, stejně jako nepovedený trik od legendy si rozhodně zaslouží povyk, zvednuté cedule a zisk bodů. Hodnocení mají v ruce všichni na place včetně diváků!

Jam probíhá 30 minut + víc dle situace a zapálení riderů. To co zkoušíš chceme vidět odjetý!! Každý z teamů má stejný počet jízd, to reguluje speaker. 

Za celý jam by se měli projet všichni členové teamu tak, aby jsme si to všichni užili do plných!

 


UUUUFFFFFF, pokračujeme...

 

15:30 Na řadě je další odlehčující klání. Tentokrát jde o challenge s názvem "HAVE COURAGE". Chce to kuráž a kdo ví, ví kdo je Courage Adams...

Tento challenge spočívá v tom, kdo ukáže nejdelší manual. Měřit se nebude v metrech, nicméně ve vteřinách (nebo snad minutách??!!!). 

Každý team po konzultaci vybere jednoho zástupce (který má kuráž, Courage tam asi nebude) a ten pak team reprezentuje v této soutěži.

Každý ze zúčastněných riderů (zástupců teamů = 12 riderů) má dva pokusy. Začátek / místo početí manualu není dané a vybírá si ho rider sám. V momentě kdy zvedá přední kolo, mačkáme stopky. Čas zastavujeme v momentě, kdy rider položí (dotkne se) předním kolem země.

Vítěz (rider který jel v manualu po nejdelší čas) získává pro svůj team 500 bodů. Druhé místo 300 bodů, třetí bere 100 bodů.

 


16:00 Jam v předem vybrané - druhé sekci parku s názvem "STREET JAM"

Průběh jamu je shodný jako průběh "PARK JAM". 

 


17:30 Blížíme se do finále a to znamená soutěž, kterou chtějí jet všichni. Krycí název "GO FAST RACE". Závod na čas skateparkem po vytyčené dráze. Možná vymyslíme ještě nějaké opepření tohoto závodu, jisté je jedno - bude to prdel. Povoleno je úplně všechno, běh, plavání, kotrmelce atd. vše s cílem co nejrychlejšího dosažení cíle. 

Do tohoto závodu nastupují za každý team dva zástupci, kteří mají každý po jednom pokusu. To znamená 24 jízd na čas. 

Vítěz (nejrychlejší) získává pro svůj team 500 bodů. Druhé místo bere 300 bodů, třetí 100 bodů. Nevylučuje se obsazení “na bedně” dvou jezdců stejného teamu. Získávají patřičný počet bodů.

 

18:00 Nálada graduje a zbývá jam číslo 3, podle názvu kde jinde, než v bowlu. “BOWL JAM” v naprosto šíleném a divokém bazénu, v kterém chybí voda. Všichni přítomní se poskládají okolo bowlu a pokusí se zajistit dostatek místa pro ježdění a taky patřičnou atmosféru.

Průběh tohoto jamu je shodný jako “park jam” a “street jam”. Více než v předchozích jamech se očekávají delší průjezdy bazénem. Vše na uvažení riderů se záměrem vzbudit co největší povyk a tím tak i zisk bodů.

 

19:00 Vše je za námi a následuje všemi oblíbená disciplína v polykání lahodných i ostřejších nápojů. Nemůže chybět vyhlášení vítězů. Vítězem se stává team, který dosáhl nejvyššího součtu bodů za celý den. Pravděpodobně dojde také k vyhlášení nejlepšího triku a nejlepšího ridera za celý den… Toto vybírají členové TBB-BIKE crew.


 
To a mnohem víc už v sobotu na Kladně! HELL YEAAAH!!

PS: Pokud se někdo z přihlášených riderů nedostaví, na místě bude možnost se registrovat a v contestu ho nahradit!!
 

 

Související články: xcup forever


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X