ÉCLATBMX - BRUNO GRIPNapsal Šimon Čechura | 09.10.2015

Bruno Hoffmann je ve svých 22 letech již nadmíru zkušeným riderem. Něco už se nacestoval a viděl více míst po celém světě, než pravděpodobně uvidí většina riderů za celý svůj život. I přes ocenění jako German Street Rider of the Year, či celosvětovou medializaci na poli BMX, Brunův přístup k životu přesahuje bublinu BMX světa. Vybavený velmi nenasytnou a ambiciózní myslí se navíc zajímá o politiku a sociální otázky. Již je to pár chvil, co se přestěhoval do Frankfurtu nad Mohanem. FaM je metropolí na poli bankovnictví a taky střediskem všech druhů kriminality. V tomto sociálně roztříštěném městě, pomohl Bruno vybudovat jednu z nejsilnějších BMX crews v Německu, CIAO. Je zde mnoho aspektů, které je třeba brát v potaz při pohledu na jeho nové signature gripy. Drobnosti jako CIAO logo na přírubě nebo silueta města Frankfurt jsou věci na které při designování dbal. Dost ale chvály a podívejme se na produkt přímo. Zatímco zabíjel spoty po celém světě. prošlo mu pod rukama spousty komponentů. List jeho sponzorů hovoří za vše, on prostě ví, co je třeba. A proč by měly být tyto gripy tak úžasné? Odpověď: Ony takové prostě mají být, v blízké době totiž neuvidíte, že by z nich Bruno sundal ruce. Tak je to.

Intro by Martin Mahlert.

          

          

"Gripped Interview"

Tak, jak dlouho už žiješ ve Frankfurtu a co je důvodem toho že tady setrváváš? Zdá se že je tu slušná BMX scéna...

Teď to budou dva roky co tu žiju. Město odkud pocházím je dost malé, věděl jsem tak, že se budu chtít přestěhovat někam do většího města a Frankfurt se zdál jako perfektně vyhovující. Scéna je tu úžasná, všude vyrůstají nové spoty a největší německé letiště mám 15 minut od domu. Zároveň je tohle město dost kompaktní a všude se tak dostaneš vcelku snadno. Navíc když zatoužím po domově, mám to jen hodinu a půl cesty.

Zkoušíš uniknout zimním měsícům, nebo jak to máte se zimou?

Jojo, většinou se snažím nezůstávat příliš dlouho v zimě. Poslední dvě zimy co tu jsem, byly ale dost vstřícné a bez sněhu. Takže to není zase tak špatné. Samozřejmě je ale vždycky super vypadnout někam do tepla na pár měsíců.

Myslíš, že být riderem z evropy ti určitým způsobem komplikuje život Pro jezdce?

Noo, ne úplně. Sídlí tady dost dobrých značek, taky si myslím že Evropa nabízí víc kultury. Navíc se můžeš během pár hodin dostat do několika různých zemí. Díky tomu si myslím, že evropa nabízí asi víc. Zároveň je ale skvělé být chvíli v Cali, haha.

Máš pocit že budeš jezdit na vždy?

Navždy to asi nepůjde, ale určitě dlouho jako hovado! Je to víc než polovina mého života a nechci vůbec vědět co bych právě dělal, kdybych si nevybral kolo.

Gripy jsou dost důležitou částí. Často je ale jejich výběr přehlížen, možná z důvodu že se jich nabízí kvanta. Jak důležité je pro tebe mít signature gripy?

Ehm, nevím jak důležité to je, určitě je to ale cool mít svoje vlastní. Myslím si totiž, že to jaký pocit máš z gripů na svém kole, může změnit pocit z celého kola. Záleží mi tak na tom být naprosto spokojený s těmi svými.

Co na gripech je pro tebe nejdůležitější? Jak dobře se drží a jak dlouho vydrží?

Především mi jde o to, aby netrvalo týdny gripy zajet. Dál od gripů žádám, aby byly tenké jak jen to jde. Ty své mám na kole asi tři týdny a jsou pořád v super stavu, takže to je pohoda.

Co stálo za nápadem s Frankfurtským panoramatem a CIAO logem na přírubě?

Noo, abych byl upřímný, jsou to "jen gripy". Myslím si tak, že právě maličkosti jsou to, co je dělá cool. Takže tyhle dva prvky jen reprezentují můj aktuální stav v životě. To, že FF je můj domov a CIAO moji nejbližší kámoši. Dávalo to tak smysl, jakkoliv zapojit právě tohle do mého prvního produktu pro éclat.

To je vše, co najdete na webu éclatbmx o tomto novém produktu, jež by se měl v obchodech objevit v prosinci 2015. Co si z téhle interview vezmete je jen na Vás. Věci, které já z rozhovoru cítím a mám potřebu je vyzdvihnout jsou dvě. Tou první je, jak se mění pohled na kolo. Zatímco parkoví jezdci, jež většinou odjíždí triky čistě, na kole mají brzdu a trénují do molitanu, o své kolo dbají. V nyní nejpopulárnějším, streetovém ježdění je kolo vnímáno jako naprosto spotřební kus železa, který prostě umožňuje oprcat bednu ze všech stran. Streetaře, kterému by nechybělo pár drátů a kolo nevydávalo nějaké ty zvuky, tak těžko hledat. Ať už je to právě kvůli brzdě, která si prostě vycentrované kolo žádá, nebo je to spojené celkově i s nastevním mysli... Většina z Vás se tak možná zarazila nad tím, že Bruno zmiňuje třítýdenní výdrž gripů jako pohodu. Tohle je tou druhou věcí a je to prostě o prioritách. Pokud ale žádáte od svých gripů komfort, není lepší jich za sezonu několik vystřídat? Definitivně by tak mělo vymizet nadávání na gripy kvůli výdrži. Nabídka gripů je široká právě proto, aby si každý našel ty své. Ne proto, aby každé další vyrobené vydržely déle než ty dosavadní. Co do výdrže jsou známou klasikou gripy ODI grips. Pro ty, kdo tak nad předchozími řádky protáčeli bulvy, doporučuji právě tyhle gripy. Závěrem snad jen, nebojte se s gripy experimentovat. Za těch pár stovek to stojí a věřte, že rozdíl v tenkých a tlustých gripech je co do pocitu z kola dost znatelný!

Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X