Jak vybrat bmx přední nábu

 

PŘEDNÍ NÁBA / FRONT HUB

Existuje několik tipů předních nábojů. Přední náby levných kol jsou osazeny BB ložisky, které vyžadují větší údržbu a jsou náchylnější na vodu a vnější vlivy. Od středních po PRO kola pak vždy SB ložiska. Z velké většiny se používá 10mm osa, která pevnostně bohatě stačí. Zaplétá se nejčastěji do 36 drátů. Osa: klasická // female osa na šrouby.

Na obrázku vidíte zleva: female osu s kónusy, přední nábu s regular (klasickou) osou, přední nábu s female osou a bočními hub guardy.

 

ŘEŠÍME S VÁMI

Ikdyž se to nemusí zdát, rozmontování přední female náby není vůbec těžké. Řešili jsme zde - Jak rozebrat přední female nábu?
Pokud se Vám přestalo točit přední kolo, nebo se přední nába přidírá, zkuste si pročíst diskuzi zde - Přední kolo se netočí.
Přední female osa z přední náby Éclat Teck nepasuje do přední náby Primo N4 Flangeless kvůli rozdílnému průměru os.

 

Využijte naše diskuzní fórum, kde Vám ochotně poradíme nejen my, ale především ostatní rideři - TBB-Bike.cz Diskuzní Fórum.

AKTUALIZACE 25.4.2015 - Šimon Čechura připravil podrobný článek mapující jednotlivé typy předních nábojů dle jejich konstrukce.

 Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X