POROVNÁNÍ FREESTYLE BMX KOL PRO NEJMENŠÍ 12", 14", 16", 18"Napsal TBB-BIKE | 31.10.2019

V minulosti začínala většina BMX riderů rovnou na 20" kole, které bylo obvykle příliš velké a těžké. Doba jde naštěstí dopředu a s přibývajícím zájmem stále mladších riderů se stávají zmenšené varianty Freestyle BMX kol na 18", 16", nebo dokonce i 14" a 12" kolech poměrně běžnou záležitostí. A to znamená ještě před pár lety nevídaný progress a učení se prvních skoků a triků už v útlém věku. Dnes si postavíme do řady tři taková kola od třech různých výrobců a nezapomeneme ani na výběr vhodné velikosti.


Pod křídla naší distribuce spadá několik renomovaných značek BMX kol, z nichž každá má ve své modelové řadě zmenšené varianty Freestyle BMX kol. Se vzrůstajícím zájmem se nabídka rozšiřuje a nutno poznamenat, že právě kola na menších než 20" kolech se každým rokem přibližují dokonalosti a reagují na to, co nejmenší shredíři chtějí. Každá ze značek si dává záležet na proporčně upraveném osazení kol tak, aby umožnila mládeži co nejzábavnější seznámení se s BMX.CENA?
 

Každý z výrobců přináší na trh kolo, které dle něho co nejlépe uspokojí poptávku a dá mladým riders to nejlepší, za cenu akceptovatelnou rodiči. Je už na Vás, pro jaké z kol se rozhodnete, svůj účel splní každé jedno z naší nabídky. Vyšší cena se pochopitelně promítá do osazení kola, použitých materiálů a konstrukčních řešení.

 

CULT JUVENILE 14"
SUBROSA ALTUS 16"
TALL ORDER RAMP 18"

 

VELIKOST?
 

Výběr velikosti je jako v každém sportovním odvětví i tady to nejdůležitejší. Vhodná velikost nejen že zaručí potřebnou obratnost a zábavnost BMX kola, ale prospěje také bezpečnosti jezdce. Z kola vhodné velikosti se snadněji slézá v krizových situacích, čímž se snižuje riziko pádu. 

Přikládáme tabulku velikostí, kterou najdete také v návodu "Jak vybrat Freestyle BMX kolo". Tabulka je orientační a zaslouží si slovní dodatek. 

RADŠI VĚTŠÍ, AŤ MU VYDRŽÍ!!
 

Šikovné dítě pochopitelně zvládne i jízdu na větším kole, ale dost možná bude v kole postrádat potřebnou zábavnost. Příliš velké kolo znamená méně zábavy a větší strach. 

V našem zájmu je přesný opak, chceme aby se dítě co nejméně bálo a tím se rychleji učilo první skoky a triky. Chceme, aby dítě kolo milovalo a nechtělo z něj slézt.

Kolem a kolem, pokud má BMX kolo sloužit k zábavě a učení se prvním trikům, je výběr velikosti tím nejzásadnějším. Pokud rider kolo přeroste, může na něm jezdit do doby, kdy mu ještě bude připadat zábavné a nebude ho velikost omezovat. Odhadem 5cm nad hranicí jakou udává tabulka. 

 

CO VYBRAT?
 

Kola ve srovnání jsou sice odlišné velikosti, ale každý z výrobců nabízí i obdobný model ve velikosti 16", respektive 18". Přiložená tabulka pak nabídne základní srovnání výbavy a konstrukce kol. S radostí můžeme říct, že každé z kol v naší nabídce poslouží mladým nadšeným riderům tak, jak má. Nasnadě je vybírat podle barvy, nebo sympatií k danému kolu / značce.  

CULT JUVENILE 14"
 

Cult přináší na trh jedno z nejdražších kol a na osazení i celkovém zpracování je to znát. I ty nejmenší modely kol Cult na 12", či 14" kolech jsou velmi precizně zpracovány, využívají moderních řešení, zapouzdřená ložiska, nebo populární Cult X Vans pláště. Velkou odlišností týkající se pouze menších než 20" kol Cult, je použití hliníkového rámu za účelem úspory na hmotnosti kola. Povedeným detailem jsou mimo jiné gripy Cult Dehart Mini, nebo brzdová páka s tvarem upraveným pro krátké prsty.SUBROSA ALTUS 16"
 

Subrosa přináší na trh opravdové zmenšené BMX kolo s cenou stlačenou na minimum. To znamená odpovídající velikost jednotlivých dílů, do oka padnoucí barvy, skvělou geometrii a kvalitní zpracování. Vše co potřebuje mladý rider k tomu, aby ho BMX bavilo. Po bližším prozkoumání rozhodně potěší detaily jako výztuha horní rámové trubky s logem Subrosa Shield, představec Rant, nebo erb na hlavové trubce. Důraz na co nejnižší cenu znamená v případě modelu Altus hlavové složení typu A-Head, nebo středové složení typu USA na věnečkových ložiscích. Od konkurence liší model Altus také klasické lyžinové sedlo. TALL ORDER RAMP 18"
 

Značka Tall Order přišla v tomto roce na trh s první kolekcí kompletních kol a dojmy jsou jasné: kola se povedla! Stejně jako Subrosa i značka Tall Order sází na co nejlepší poměr ceny a zábavy. Povedená geometrie, nebo do oka padnoucí barvy a detaily jsou samozřejmostí. Všechna BMX kola Tall Order jsou vybavena kompletně zapouzdřeným kazetovým nábojem, což je v této cenové kategorii nadstandard. Potěší pěkně zpracovaný představec, převodník, nebo combo sedlo se sedlovkou snižující váhu kola.  

POROVNÁNÍ 20" KOL? TADY

 

FREESTYLE BMX KOLA V NAŠEM E-SHOPU

 

 

Související produkty: tall order subrosa cult crew


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X