SPOTCHECK - JORDANA PLAZANapsal Tomáš Carda | 11.08.2017

 

Pokud jste zaznamenali pozvánku na třetí kolo Streetjammin 2017, které se bude konat 2. 9. v polském Krakowě, určitě už víte i místo, kde se celá akce odstartuje. Tím místem je vymazlená plaza, která se nachází přímo v centru města v jednom z nějvětších městých parků v Krakowě. Pojďme se tedy na tuhle betonovou nádheru podívat pěkně z blízka protože je to rozhodně zajímavý tip na výlet. Jak už bylo řečeno plaza se nachází v městkém parku s názvem Park Jordana nebo chcete-li po anglicku Jordan Park. Pokud by snad nemohl někdo dohledat kde se tento park nachází pak záchytný bod je určitě městské muzeum od kterého je park vzdálený přibližně minutu chůze a hodit se může i přesná adresa - Park Jordana, Ul. Reymonta, 33-332 Kraków. Teď už ale blíž k samotné plaze.

 

 

První co rozhodně na téhle plaze zaujme je její zakomponování do prostředí parku. Plaza respektuje vzhled okolí a nerušeně zapadá do prostředí. Tím celé místo působí hodně přirozeně a přímo vybízí k tomu trávit zde volný čas. Když si budete chtít odpočinout od ježdění, můžete se jí schladit k jezírku, nebo si třeba s kámošema zahrát basket. Aktivit v okolí je rozhodně dost.  Stromy které jsou zakomponovány i přímo do plazy navíc nabízí příjemný stín, takže se v horkých dnech dá ukrýt před ostrým sluncem. Jak ale vypadají samotné překážky?Plaza má lehce kaskádovitý tvar s rádiusovou sekcí v horní části.  Tyhle hipy maj rozhodně netradiční poloměry rádiusů ale celá tahle sekce působí hodně zábavně. Další sekci tvoří hlavní část parku, kde jsou streetové překážky. Manuálová platforma s bednami různých tvarů a A-frame překážka, která zas tak často není k vidění je rozhodně hodně zábavná. Nevýhodou překážek v parku jsou ale raily, které jsou zasazené na betonové podstavce což není uplně bike friendly. Využít se ale rozhodně dají i jinak než na klasické grindovačky.  Ve stínu pod centrálním stromem navíc najdete bankový corner a ještě jednu bednu a i tady se dá určitě vymyslet spoustu věcí. Poslední část tvoří dva banky s rádiusem uprostřed a zahnutou bednou na plošince. To je další hodně netradiční překážka, která tak uzavírá přehlídku překážek v parku. Tak co? Zaujala vás tahle plaza? Pokud ano máte jedinečnou příležitost jí omrknout ve spojitosti se Street Jammin - Krakow, který se nezadržitelně blíží!

 

 

Související články: spotcheck


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X