SPOTCHECK - ŠUMPERKNapsal Šimon Čechura | 05.07.2016

S příchodem prázdnin, přichází také ten nejlepší čas na to, podívat se na místa dosud nenavštívená. Přesně to jsme udělali první červencový víkend s Martinem Hozou a vyjeli směr Jeseník. Když nás déšť vyhnal z podhorského skateparku v Loučné nad Desnou, po cestě se nabídla zastávka v Šumperku. V Šumperku vyrostl minulý rok skatepark hodně solidních rozměrů a troufám si říct, že také jeden z těch nejpovedenějších v Česku.

Skateparku dominuje solidní bazén, kolem kterého je omotaný street course přetékající bednami, raily, schody a dalším, navíc vše je propojené dostatkem banků a radiusů, což vyloženě svádí ke kroužení kolem bazénu s využíváním všeho co park nabízí. Opodál je navíc z betonu vylitý plac, na kterém leží další překážky vyzývající k pegování. To slibuje solidní poježdění bez ohledu na preferovaný styl ježdění, nebo úroveň jezdce.Začal bych asi odříznutou skate plazou. Tahle betonová nudle nabízí vše co můžeš chtít pro naučení se grindů a základů streetu. Najdou se tu rovnou dva, dost nízké flat raily, jeden hranatého a jeden kulatého průřezu. Dvě bedny různých výšek o obdélníkovém půdorysu, díky čemuž poskytují dost prostoru i k využití jako manual pad. Bank to bank gap, pole jam a další doplňky jen zpříjemňují průjezd touto plazou a pomáhají vymýšlení sérek.

Bazén je dominantou parku a je vidět, že se při jeho realizaci nešetřilo rozlohou ani hloubkou. Bazén nese tvar nepravidelného čtyřlístku. Jeden list tvoří poctivý kráter s betonovou hranou, zbytek bazénu nese klasický koping. Celý bazén je hlubší než je v čechách zvykem, přičemž radiusy jsou prudší, na což je třeba si zvyknout. Jeden z radiusů obsahuje jakoby další, nižší radius, což tvoří příjemný radius se subboxem. Další specialitou je brána do bazénu, která se dá využít krom vjezdu do bazénu také k nadjíždění.Poslední částí je streetově založený park obklopující bazén. Najdete tady bedny všech typů i rozměrů a stejně tak je tomu s raily. Navíc každý roh je vyplněný něčím navíc, najdete tu tak radiusový roh, bankový roh, nebo dvouúrovňový radius bez plošiny.  Přilehlý bazén je navíc v části nad úrovní streetu a vzniklý rozdíl je zaplněn betonem, což tvoří zábavnou směs banků a radiusů. Celá tato část vážně skvěle navazuje a poskytuje to, co většině streetových parků chybí, a to je možnost se parkem vozit. 

 

Související články: spotcheck


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X