EXPEDITION: ROMANIA - PHOTOSTORYNapsal Tomáš Carda | 05.11.2017

Skoro 3000 kilometrů, dvě auta, 8 členů výpravy, 7 dní a nekonečné množství zábavy a zážitků. To byla Expedition: Romania, na kterou jsme s partou vyrazili začátkem září. Jak celý tenhle trip probíhal se můžete dovědět na následujících stránkách. Navíc už pro Vás připravujeme i premiéru tohoto videa, která proběhne již příští pátek v našem TBB-BIKE BMX HOUSE!

DEN 1. - OFF TO BUDAPEŠŤ

Už od prvního dne, kdy jsme začali společně s partou mluvit o tomhle tripu, jsem se nemohl dočkat dne kdy vyrazíme. Poslední dobou mě to čím dál víc lákalo na Balkán a když jsme do týmu přibrali Raula Julu a začali plánovat Streetjammin v Bukurešti, začala se tahle myšlenka stávat realitou. Najednou je tu září, parta stojí před TBB-BIKE HOUSE a všem je jasný, že je to tady. Vyrážíme poznat Rumunsko.Na parkovišti už čeká přistavenej Mercedes Vito, kterej rozhodně není v takovým stavu, jak ukazovali fotky na webu půjčovny. Tak to ale s auta z půjčovny dopadá často. Vito je vylítaný jako blázen, na tacháči půl mega a i ženská z půjčovny má obavy jestli auto dojede zpátky, když se dozví kam že to jedem.

Dneska máme před sebou 350 kilometrů do Budapešti a podobně dlouhý etapy pak máme naplánovaný na každý další den. Tohle bude opravdu roadtrip a všechno musí vycházet podle plánů, jinak do cíle nedojedem v čas a my nestihnem všechno co jsme si naplánovali. A že toho je před náma opravdu hodně. I tak ale spoustu věcí necháváme až na poslední chvíli a hodně improvizujem. Je to přeci jen freestyle.

Cestou do Budapešti shánim bydlení na dnešní noc. Je už po sezóně, tak neni problém najít hodně pěkný bydlení v super lokalitě a za parádní peníze. První den si ale trochu zvykáme na každodenní rutinu, která nás čeká a tak se do ulic dostáváme až kolem 4. odpoledne. Každý den probíhá asi takhle - vstát, snídat, sbalit všechno do auta, ujet 400 km, všechno vyložit, jezdit, konečně se najíst, všechno sbalit, ubytovat se, spát, a všechno zase opakovat další den.Budapešť je prostě nádherná a kdo tam už byl, určitě mi dá jen za pravdu. Mohl bych se sem vracet pořád a nikdy mě nepřestane bavit. Je to taková malá východní Barcelona. Město má podobnou atmosféru a je tam i výrazně tepleji než u nás. Strávíme tady příjemný odpoledne, za který stihne Čenda několikrát píchnout, takže z už tak málo času, ještě velkou část řešíme tyhle problémy. To nám ale nijak nekazí náladu, protože co je víc než bejt s partou na tripu. Jezdíme do noci a pak ještě stíháme vyrazit nasát atmosféru budapešťskejch barů. Ruin bary v Budapešti jsou kapitola sama o sobě a nemá cenu to nějak výrazně popisovat. To se musí prostě zažít!

1
Související články: bmx lifestyle


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X