SAVING THE ROSE - PART 4 - JAK TO BYLONapsal TBB-BIKE | 28.10.2020


Za chvilku jsou tu Vánoce a je čas někomu udělat radost! Ano radost, až dostavíme, budeme soutěžit! Sedím takhle v podvečer a popíjím své oblíbené. Koukám na datum a ejhle ... dnes je tomu téměř rok a půl co vyšel poslední díl našeho projektu Saving The Rose. Nebyl to záměr, občas se vytratí inspirace a občas asi věci nedávají ten správný smysl. "Když sis to vymyslel tak tady to máš" .. tak nějak se mi to celé vrátilo. Rozhodl jsem se, že to tedy dokončím tak, jak jsem původně zamýšlel. Nevíš o co jde? Víte, nejsem žádnej vetešník a nemám půdu plnou věcí po babičkách. Já vlastně nemám žádnou půdu. Nemám ani dost místa ve sklepě ani ve firmě už nemáme pomalu kam nepotřebné věci ukládat. Když už něco staršího uložím, vím přesně proč a k čemu to později bude potřeba. A když ne, další úklid to vyřeší. Jak jsme před třemi lety stěhovali firmu do nového TBB-BIKE HOUSE, převážela se i hromada nepotřebných věcí z reklamací. Věci se časem probraly a zůstalo několik adeptů na další zpracování. Ani nevíte jakou radost mám z toho, když mi někdo přijde do krámku s otázkou máš tohle? Já odpovím nemám a jdu kouknout do servisu, kde mi leží hromada drobností z let minulých ... zahrabu a říkám .. hele něco jsem našel ..!  Dlouhou dobu jsem přemýšlel nad tím, jak je mi líto ty věci vyhazovat, vždyť se dají s troškou šikovnosti ještě použít! 
 

zahrabu a říkám .. hele něco jsem našel ..!
 

Jednou k nám dorazil Juray, po kterém zbylo na stole téměř celé torzo jeho Růženky. Bylo mi jasné, že to tak nenechám. Rozhodl jsem se ji zachránit a podat Vám tímto příběhem důkaz o tom, že to možné je  a nemusíte u toho finančně vykrvácet. Jak vše začalo si můžete přečíst v prvním díle Saving The Rose.  Je mi naprosto jasné, že ať už je výsledkem jakkoliv hezké kolo, nemělo by s ohledem na bezpečnost zůstat v rukou střelců, kteří jezdí rychle a skáčou vysoko. Jestliže je však Vaším rajónem lehké oťukávání beden nebo ještě lépe jste něžného pohlaví, nemusíte se ničeho obávat! Saving The Rose!

Ve druhém partu jsme se pustili do samotné renovace a k nahození nového laku. Třetí díl Saving The Rose se věnoval zdobení rámu, pozvali jsme ke slovu Lukáše z "Malujemejinak" a probrali celý proces zdobení. 

Dnes začneme skládat a vystavíme si finální účet, kolik jsme vlastně do této renovace zahučeli, kolik že ta záchrana Růženky vlastně stála. Finální posouzení, zda má smysl renovovat nebo nemá už ale nechám na Vás. Já se bavil náramně a z výsledku mám velkou radost. A radost bude mít i výherce a budoucí partner Růženky :)  
Základem se stal rámový set Subrosa OM 20.75"TT s vidlicí Shadow Inceptive, Kliky Shadow Killer a ráfky Shadow Truss ... Tohle vše šlo do laku. Kola dostaly nový výplet, náboje nové ložiska a hubguardy. Výměně nebyl ušetřen ani MID BB střed, řídítka Matt Ray s výškou 9.5" nebo pedály Shadow Ravager. Třešničku na dortu nám věnoval Ryan Sher v podobě sedla Designer s vlastnoručním podpisem Matta Raye. Ten už sice vybledl ale je tam!!!  Nasadit nové gripy Shadow Gipsy, řetěz Interlock, obout pláště Subrosa Sawtooth a je hotovo ..
 

Vaření rámu     300,-
Pískování a lakování dílů 900,-
Design by Malujemejinak 0,- (V rámci spolupráce, běžně 3000,-)
Střed MID BB 490,-
Dráty, niple   720,-
Ložiska náboje 557,-
Hubguardy 2x přední + NDS 450,-
Řídítka 1990,-
Gripy 250,-
Pedály 490,-
Řetěz 950,-
Pláště 1300,-
------------------------------------- ----------
SUMA   8397,- 

Zajímá Vás, jak vypadá kolo pohromadě? Na to si budete muset ještě chvilku počkat. Fotku celého kola "odtajníme" v příštím článku společně s pravidly online contestu SAVING THE ROSE ONLINE JAM, ve kterém si budete moci o toto kolo zasoutěžit. Počet účastníků bude omezen, proto sleduj blog! Více informací brzo ...

Tak co? přijde Vám lepší vytáhnout osmičku a investovat do renovace nebo to mělo raději skončit v koši? Jak si odpovíte už nechám na každém z Vás, nebo můžete vyjádřit svůj názor v komentáři pod článkem. 

Související články: technika subrosa brand saving the rose


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X